Trzeci Biomarker Meeting w Hiszpanii

Trzecie Biomarker Meeting w Hiszpanii

Hiszpańska Valencia była miejscem spotkania ekspertów leczenia niepłodności z całego świata, w ramach 3rd Biomarker Meeting in Personalized Reproductive Medicine. Kongres miał miejsce w dniach 7-9 kwietnia 2016 r., a Polskę reprezentowała 4 osobowa grupa, w skład której weszli dr n. med. Mirosław Szlachcic oraz dr Jakub Wyroba z naszego Centrum. W Valencii obecni byli także nasi koledzy z grupy The Fertility Partnership w Oxfordzie. Prelegentami podczas sympozjum byli wybitni specjaliści z embriologii, genetyki i diagnostyki z całego świata.

Głównymi tematami dyskusji były:

  • zwiększenie skuteczności i ilości ciąż w procedurach in vitro poprzez wprowadzenie “time-lapse” tj. obserwacji i oceny rozwoju zarodków w inkubatorach, w warunkach laboratoryjnych,
  • ocena receptywności, tj. przygotowania, endometrium do implantacji zarodków poprzez wprowadzenie markerów ERA,
  • wprowadzenie PGS, przedimplantacyjny screening zarodków, jako rutynowej procedury do oceny rozwoju zarodków, w celu uniknięcia braku zagnieżdżenia zarodków, jak i samoistnych poronień.

Spotkanie było również okazją do nawiązania nowych kontaktów i zaproszenia światowej sławy specjalistów na najbliższą, już trzecią, konferencję “Niepłodność – droga do macierzyństwa”, która odbędzie się 2 grudnia w Krakowie.

3rd Biomarker Meeting in Personalized Reproductive Medicine
3rd Biomarker Meeting in Personalized Reproductive Medicine