TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TESE (ang. testicular sperm extration) jest metodą pozyskiwania plemników bezpośrednio z jądra, stosowaną w procedurach wspomaganego rozrodu, w niektórych przypadkach braku plemników w ejakulacie.

Wskazania i przebieg

Wskazaniem do przeprowadzenia TESE jest zdiagnozowanie u pacjentów: azoospermii, pierwotnej niewydolności jąder, wrodzonego braku nasieniowodów, całkowitej nekrozoospermii czy nieudanej rekonstrukcji nasieniowodów po wazektomii. O celowości klinicznej przeprowadzenia biopsji decyduje lekarz na podstawie wyników badań i historii choroby. Zabieg biopsji jąder wykonywany jest w analgosedacji (krótkotrwałe znieczulenie). Podczas zabiegu z jąder pobierane są wycinki z jądra,w których następnie poszukuje się plemników. W blisko 75 % analizowanych przypadkach, w pobranej tkance jąder znajdują się plemniki i/lub komórki spermatogenezy. Uzyskany materiał biologiczny może zostać od razu wykorzystany do zapłodnienia pozaustrojowego (metoda ICSI) bądź zamrożony.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Trwa rekrutacja: zapraszamy na zamknięte spotkania grupy wsparcia w formie on-line

dr-izabella-grzyb
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 5 października

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.