TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

Sono-HSG

Badanie Sono-HSG nazwy alternatywne: SIS, salpingohydrosonografia, HyCoSy)

Standardowe przez pochwowe badanie USG nie pozwala na dokładną ocenę jamy macicy, ani na ocenę drożności jajowodów. Jajowody to struktury anatomiczne, które łączą jamę macicy z jajnikami. Jajowodami wędrują plemniki w pobliże jajników, gdzie odbywa się zapłodnienie po jajeczkowaniu, a następnie zapłodniona komórka jajowa jest transportowana jajowodami do jamy macicy, gdzie dochodzi do zagnieżdżenia się ciąży.
Najmniej inwazyjną z dodatkowych technik jest Sono-HSG. Badanie pozwala na ocenę wielkości i kształtu jamy macicy oraz drożności jajowodów. Pozwala na rozpoznanie zmian o charakterze zrostów, polipów i mięśniaków podśluzówkowych, jak również niektórych wad rozwojowych macicy.
Podczas badania specjalny środek kontrastujący jest podawany do macicy za pomocą cienkiego cewnika, przepływ płynu umożliwia dokładną ocenę wszystkich struktur za pomocą USG.

Kiedy i jak jest wykonywane?

Badanie wykonywane jest bez znieczulenia (może być lekko bolesne), w pierwszej połowie cyklu (po zakończeniu miesiączki).

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Trwa rekrutacja: zapraszamy na zamknięte spotkania grupy wsparcia w formie on-line

dr-izabella-grzyb
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 5 października

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.