TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

Badanie nasienia to pierwszy i podstawowy krok w diagnostyce stanu zdrowia reprodukcyjnego mężczyzny. Wykonanie go pozwala ocenić płodność i sprawdzić, czy nic nie stoi na przeszkodzie, abyś został tatą. Wyniki seminogramu możesz omówić z naszym diagnostą laboratoryjnym lub lekarzem. Badanie to tylko jedna wizyta w klinice, warto je wykonać – dla siebie, dla Was!

Co to jest seminogram?

Seminogram, czyli podstawowe badanie nasienia polega na ocenie koncentracji, żywotności, ruchliwości i budowy morfologicznej plemników oraz ocenie płynu nasiennego. Innymi słowy oceniana jest liczba plemników oraz to, ile z nich jest żywych, sposób w jaki się poruszają i jak są zbudowane.

Badanie nasienia może być wykonane metodą manualną (wyłącznie z wykorzystaniem mikroskopu i specjalnych szkiełek i barwników) lub wspomaganą komputerowo – CASA (Computer Assisted Sperm Analysis), gdzie obrazy spod mikroskopu są analizowane przez specjalistyczny program).

Nasz ośrodek oferuje szybkie i wygodne rozwiązanie dla oceny męskiej płodności. Już dziś umów się na badanie nasienia i poznaj wynik bez wychodzenia z domu, dzięki dostępowi do internetowego Portalu Pacjenta. Jeśli zrobisz to w sierpniu 2021, otrzymasz 10% rabatu na podstawowe badanie nasienia!

Poznaj też nasze wygodne pakiety oceny płodności dla kobiety, mężczyzny oraz pary i wykonaj badania.

Formularz kontaktowy - uzupełnij dziś i skorzystaj z 10% rabatu na badanie w sierpniu!

Wolisz zadzwonić? Czekamy na Twój telefon!

Jak przygotować się do wykonania seminogramu?

Żeby wykonać badanie nasienia wystarczy zarejestrować się telefonicznie – badania nasienia wykonywane są w TFP Fertility Macierzyństwo codziennie od godz 7:00 do 19:00, w soboty w godz 7:00-12:00.

Nasienie najlepiej jest oddać na miejscu, w klinice. Macierzyństwo posiada specjalne pokoje przeznaczone do oddawania nasienia, zapewniający Pacjentom pełną intymność. Nasienie można również dostarczyć do centrum w ciągu maksymalnie 30 minut od oddania. W trakcie transportu nasienie powinno być przechowywane w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała.

Wiarygodny wynik otrzymujemy po zachowaniu 3-5 dniowej abstynencji płciowej.

Jakie są prawidłowe wyniki seminogramu?

Normy dla parametrów nasienia są określane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Obecnie obowiązują normy z 2010 roku.

Zakres dla każdego parametru znajduje się na każdym wydawanym wyniku.

Podstawowe normy dla badania nasienia

Nieprawidłowy wynik seminogramu?

Nieprawidłowy wynik badania nasienia nie zawsze musi świadczyć o niepłodności. Czasami parametry nasienia obniżone są okresowo, a następnie wracają do normy. Nieznaczne obniżenie części parametrów może świadczyć o ograniczonej płodności.

Z drugiej strony to mit, że do zapłodnienia “wystarczy 1 plemnik” – znaczne obniżenie parametrów nasienia praktycznie uniemożliwia poczęcie dziecka metodą naturalną. Dlatego wynik badania nasienia musi być zawsze zinterpretowany przez lekarza.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

„Każde spotkanie z Paniami sprawiało, że mam ciągłą chęć powrotu” – poznajcie bohaterki tej opinii

CMM_Iwona Kowalik, Justyna Majewska, Małgorzata Maciuszek, Katarzyna Marcinik, Elżbieta-Kędra Marciniak_Midwives
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.