Wiele par planując przyszłe rodzicielstwo zastanawia się czy ich płodność nie jest ograniczona. Czasami nawet nie tworząc związku zastanawiamy się, czy nic nie stoi na przeszkodzie abym kiedyś została/został rodzicem.

Dla takich osób lub par proponujemy szybką i efektywną podstawową ocenę płodności, dostępną w trzech pakietach:

 Pakiet Ona 350 złPakiet On 150 złPakiet Para 450 zł
AMHtaknietak
USG ginekologiczne
taknietak
badanie nasienia
nietaktak
interpretacja wyniku seminogramu - diagnosta laboratoryjnynietaknie
konsultacja lekarska (w tym interpretacja wszystkich wyników)
taknietak

Natychmiastowy dostęp do wyników niniejszych badań uzyskasz poprzez dołączenie do Portalu Pacjenta prowadzonego przez CM Macierzyństwo. Dzięki niemu nawiążesz też kontakt z recepcją bez wychodzenia z domu oraz dostaniesz nieograniczony wgląd w dokumenty związane z terapią prowadzoną w naszej placówce.

Co zawierają pakiety oceny płodności?

Oznaczenie AMH

Oznaczenie AMH – hormon Anty-Mullerowski jest produkowany przez pęcherzyki w jajnikach. Poziom hormonu AMH koreluje z liczbą pęcherzyków gotowych do podjęcia wzrostu (a więc uwolnienia dojrzałej, gotowej do zapłodnienia komórki jajowej) i jest dobrym wyznacznikiem tzw. rezerwy jajnikowej. Na podstawie poziomu AMH można oszacować potencjał rozrodczy. Niski (poniżej 0,7 ng/l) poziom AMH sugeruje, że czasu na zajście w ciąże prawdopodobnie pozostało niewiele.  Warto pamiętać, że poziom AMH spada wraz z wiekiem, ale pojedynczy wynik poziomu AMH nie daje informacji na temat dynamiki zmian AMH – u niektórych kobiet może on spadać bardzo szybko, znacznie ograniczając płodność, u innych może latami utrzymywać się na niskim poziomie, nie wykluczając szans na ciąże.

Ponieważ natura nie zaprogramowała nas tak, że pozostajemy płodni aż do przekwitania, warto wykonywać badania AMH i samokontrolować swoje zdrowie reprodukcyjne. Kluczowa jest tu wiedza, że wiek (szczególnie kobiety!) ma wielkie znaczenie. Przeczytaj, jak tłumaczą to specjaliści w ramach naszej inicjatywy „Zadbaj o swoją płodność” oraz sprawdź, ile masz czasu na spontaniczne macierzyństwo.

Więcej o AMH

USG ginekologiczne

USG ginekologiczne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe jest wykonywane w celu oceny kształtu, wielkości i struktury macicy oraz endometrium (błony śluzowej, którą wyścielona jest jama macicy). Pozwala również na ocenę lokalizacji, wielkości oraz aktywności jajników. Podczas USG ginekologicznego lekarz  może wykluczyć szereg nieprawidłowości, utrudniających zajście w ciąże.

Więcej o USG

Badania nasienia - seminogram

Badania nasienia – seminogram – to podstawowe badanie w ocenie płodności męskiej. Analiza seminologiczna polega na ocenie koncentracji, ruchliwości, żywotności i budowy morfologicznej plemników oraz ocenie płynu nasiennego.

Więcej o seminogramie

Interpretacja wyniku badania nasienia

Interpretacja wyniku badania nasienia – interpretacji wyniku badania nasienia może dokonać diagnosta laboratoryjny – tłumacząc o czym  świadczą poszczególne parametry i czy mogą wskazywać na obniżenie płodności (opcja tylko w pakiecie ON). Gdy oceniana jest płodność pary wynik seminogramu analizuje lekarz specjalista – w kontekście wieku partnerki, poziomu jej AMH, wyniku badania USG i dostępnych badań dodatkowych.

Konsultacja specjalistyczna

Konsultacja specjalistyczna – w pakiecie dla kobiet oraz par zawarta jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Podczas konsultacji lekarz przeanalizuje wyniki badania AMH oraz seminogramu, wtedy też zostanie wykonane badanie ginekologiczne. Na podstawie wyników badań i krótkiego wywiadu lekarz omówi z kobietą/parą plany rodzicielskie.

Jak zrealizować pakiet oceny płodności?

Po wyborze pakietu wystarczy zadzwonić do Centrum i umówić się na jego realizację. Każdy pakiet to 2 wizyty w Centrum:

  • pierwsza wizyta to wykonanie oznaczeń (AMH w dowolnym dniu cyklu lub/i seminogram, po 3-5 dniowej wstrzemięźliwości płciowej)
  • druga wizyta to omówienie wyniku seminogramu (pakiet ON) lub konsultacja specjalistyczna wyników i USG – w dowolnym dniu cyklu  (pakiety ONA, PARA)
Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Życzymy Wam Wesołych Świąt!

Życzymy Wam Wesołych Świąt!
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 2 lutego

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.