TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

Wiele par planując przyszłe rodzicielstwo zastanawia się czy ich płodność nie jest ograniczona. Czasami nawet nie tworząc związku zastanawiamy się, czy nic nie stoi na przeszkodzie abym kiedyś została/został rodzicem.

Co badamy w ramach pakietów oceny płodności ? :

 Pakiet Ona 350 złPakiet On 150 złPakiet Para 450 zł
AMHtaknietak
USG ginekologiczne
taknietak
badanie nasienia
nietaktak
interpretacja wyniku seminogramu - diagnosta laboratoryjnynietaknie
konsultacja lekarska (w tym interpretacja wszystkich wyników)
taknietak

Jeśli martwisz się o swoją płodność, nie jesteś sam i możesz skorzystać z naszej porady i i gotowych pakietów badań. Umów się na nie korzystając z naszej strony kontaktowej  lub zadzwoń pod numer +48 600 407 907.

Natychmiastowy dostęp do wyników niniejszych badań uzyskasz poprzez dołączenie do Portalu Pacjenta prowadzonego przez CM Macierzyństwo. Dzięki niemu nawiążesz też kontakt z recepcją bez wychodzenia z domu oraz dostaniesz nieograniczony wgląd w dokumenty związane z terapią prowadzoną w naszej placówce.

Co zawierają pakiety oceny płodności?

Oznaczenie AMH

Oznaczenie AMH – hormon Anty-Mullerowski jest produkowany przez pęcherzyki w jajnikach. Poziom hormonu AMH koreluje z liczbą pęcherzyków gotowych do podjęcia wzrostu (a więc uwolnienia dojrzałej, gotowej do zapłodnienia komórki jajowej) i jest dobrym wyznacznikiem tzw. rezerwy jajnikowej. Na podstawie poziomu AMH można oszacować potencjał rozrodczy. Niski (poniżej 0,7 ng/l) poziom AMH sugeruje, że czasu na zajście w ciąże prawdopodobnie pozostało niewiele.  Warto pamiętać, że poziom AMH spada wraz z wiekiem, ale pojedynczy wynik poziomu AMH nie daje informacji na temat dynamiki zmian AMH – u niektórych kobiet może on spadać bardzo szybko, znacznie ograniczając płodność, u innych może latami utrzymywać się na niskim poziomie, nie wykluczając szans na ciąże.

Ponieważ natura nie zaprogramowała nas tak, że pozostajemy płodni aż do przekwitania, warto wykonywać badania AMH i samokontrolować swoje zdrowie reprodukcyjne. Kluczowa jest tu wiedza, że wiek (szczególnie kobiety!) ma wielkie znaczenie. Przeczytaj, jak tłumaczą to specjaliści w ramach naszej inicjatywy „Zadbaj o swoją płodność” oraz sprawdź, ile masz czasu na spontaniczne macierzyństwo.

Więcej o AMH

USG ginekologiczne

USG ginekologiczne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe jest wykonywane w celu oceny kształtu, wielkości i struktury macicy oraz endometrium (błony śluzowej, którą wyścielona jest jama macicy). Pozwala również na ocenę lokalizacji, wielkości oraz aktywności jajników. Podczas USG ginekologicznego lekarz  może wykluczyć szereg nieprawidłowości, utrudniających zajście w ciąże.

Więcej o USG

Badania nasienia - seminogram

Badania nasienia – seminogram – to podstawowe badanie w ocenie płodności męskiej. Analiza seminologiczna polega na ocenie koncentracji, ruchliwości, żywotności i budowy morfologicznej plemników oraz ocenie płynu nasiennego.

Więcej o seminogramie

Interpretacja wyniku badania nasienia

Interpretacja wyniku badania nasienia – interpretacji wyniku badania nasienia może dokonać diagnosta laboratoryjny – tłumacząc o czym  świadczą poszczególne parametry i czy mogą wskazywać na obniżenie płodności (opcja tylko w pakiecie ON). Gdy oceniana jest płodność pary wynik seminogramu analizuje lekarz specjalista – w kontekście wieku partnerki, poziomu jej AMH, wyniku badania USG i dostępnych badań dodatkowych.

Konsultacja specjalistyczna

Konsultacja specjalistyczna – w pakiecie dla kobiet oraz par zawarta jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Podczas konsultacji lekarz przeanalizuje wyniki badania AMH oraz seminogramu, wtedy też zostanie wykonane badanie ginekologiczne. Na podstawie wyników badań i krótkiego wywiadu lekarz omówi z kobietą/parą plany rodzicielskie.

Jak zrealizować pakiet oceny płodności?

Po wyborze pakietu wystarczy zadzwonić do Centrum i umówić się na jego realizację. Każdy pakiet to 2 wizyty w Centrum:

  • pierwsza wizyta to wykonanie oznaczeń (AMH w dowolnym dniu cyklu lub/i seminogram, po 3-5 dniowej wstrzemięźliwości płciowej)
  • druga wizyta to omówienie wyniku seminogramu (pakiet ON) lub konsultacja specjalistyczna wyników i USG – w dowolnym dniu cyklu  (pakiety ONA, PARA)
Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Trwa rekrutacja: zapraszamy na zamknięte spotkania grupy wsparcia w formie on-line

dr-izabella-grzyb
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 5 października

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.