TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

To normalne, że w procesie leczenia niepłodności pojawia się wiele wątpliwości. Oto odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy w klinice.

Na badania z krwi i wymazy nie trzeba się zapisywać. Punkt pobrań jest czynny od pon-pt w godzinach od 8:00 do 18:00, oraz w soboty od godz. 8:00 do 12:00. Należy mieć przy sobie dokument tożsamości.

Nie trzeba być na czczo. Przed oddaniem nasienia do badania należy zachować abstynencję seksualną min 2 max 7 dni. W okresie poprzedzającym badanie należy unikać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów. W przypadku antybiotykoterapii zalecane jest wykonanie badania po 2 tygodniach od jej zakończenia.

Według WHO czas abstynencji powinien być w przedziale 2-7 dni. Długi okres abstynencji powoduje zwiększona liczbę plemników, a co za tym idzie pogorszenie żywotności, ruchliwości oraz morfologii. Natomiast przy zbyt krótkim okresie abstynencji można zauważyć zmniejszoną liczby plemników. Zaleca się aby mężczyzna który poddaje się kolejnemu badaniu, miał zachowany identyczny czas abstynencji płciowej przy kolejnych badaniach.

Nadmierne spożywanie alkoholu jak i palenie tytoniu wpływa na pogorszenie jakości nasienia. Prawdopodobną przyczyną negatywnego wpływu palenia papierosów na plemniki jest nasilony stres oksydacyjny uszkadzający DNA plemników oraz niewystarczająca aktywność enzymów oksydacyjnych w plazmie nasienia.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Trwa rekrutacja: zapraszamy na zamknięte spotkania grupy wsparcia w formie on-line

dr-izabella-grzyb
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 5 października

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.