Marcin Kucia - Laboratorium Andrologiczne i Diagnostyczne

Marcin-Kucia

O mnie

Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się wszystkim co związane z „życiem”. W szkole średniej szczególnie zainteresowały mnie zajęcia z mikroskopii, którą uważam za jedną z wspanialszych metod wnikania do mikro-świata, który nas otacza. Swoje zainteresowania rozwijałem na studiach wyższych, opublikowałem wtedy swój pierwszy artykuł popularnonaukowy na temat „Metod badania mikroświata”. W swojej pracy dyplomowej wykorzystywałem techniki z zakresu mikroskopii konfokalnej i fluorescencyjnej. W wolnych chwilach lubię popływać, poleniuchować przy dobrym filmie i spoglądnąć na nocne niebo. W sezonie zimowym obowiązkowo odwiedzam góry by poszusować na nartach.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

W 2013 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Biologia w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakładzie Biologii i Obrazowania. Od 2013 roku pogłębiałem moją wiedzę na studiach doktoranckich, , które w 2019 r. zakończyłem obroną pracy doktorskiej. Od 2018 roku uczęszczam na dwuletnie studia podyplomowe z kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Od 2014 do 2016 roku pracowałem w Pracowni Mikroskopii Skaningowej Elektronowej w Zakładzie Biologii i Obrazowania Komórki w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od września 2016 roku pracowałem w Zakładzie Mikrobiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie zajmowałem się wykonaniem badań analitycznych (testy ELISA, diagnostyka tropikalnych form pasożytów człowieka) oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu mikroskopii optycznej. Od lutego 2017 roku pracuje w pracowni Andrologii w Centrum Medycznym Macierzyństwo, gdzie wykonuje czynności związane z oceną i preparatyką nasienia wykorzystywanego w procedurach wspomaganego rozrodu i bankiem męskich komórek rozrodczych. Corocznie uczęszczam na konferencje na których poruszana jest tematyka związana z leczeniem niepłodności tj. PTMR, PTA oraz staram się poszerzać swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Życzymy Wam Wesołych Świąt!

Życzymy Wam Wesołych Świąt!
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 2 lutego

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.