dr n. med. Wojciech Kolawa - Kierownik Lecznictwa i OMWP - GINEKOLOG-POŁOŻNIK-ONKOLOG

dr n. med. Wojciech Kolawa

O mnie

Po wielu latach pracy i doświadczeń, tak samo jak pierwszego dnia, wciąż jestem ciekawy ludzi. Interesuje mnie ich motywacja, zależy mi, aby precyzyjnie rozumieli swoją sytuację i dzięki temu podejmowali właściwe wybory.

Bardzo cenię sobie pracę z pacjentami świadomymi. Takimi, którzy chcą być partnerami w leczeniu, którzy gotowi są podejmować kluczowe decyzje o sobie. Wielokrotnie bywa tak, że pacjent ma kilka dróg wyboru, a medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi, którą z nich wybrać. Wówczas liczy się moje doświadczenie oraz konkretna sytuacja życiowa pacjenta.

Jestem wymagającym lekarzem – tak względem siebie, jak i pacjentów. Wnikliwie spoglądam na sytuację każdej pary, będąc przekonanym, że każdy szczegół ma dla nas znaczenie. Jako specjalista w swojej dziedzinie nie zapominam o kompleksowym, szerokim spojrzeniu na pacjenta, co obrazuje moją z nim relację. Dzięki temu każdego dnia czuję, że naprawdę pomagam.

Moim hobby jest fotografia, ale uciekam także w świat muzyki, grając na skrzypcach lub fortepianie.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie ukończył w 1992 roku. Przez 19 lat związany z Katedrą Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie jako nauczyciel akademicki. Uzyskał specjalizację z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej.

Niepłodnością zajmuje się od 1998 r. Odbył 6-miesięczny staż z zakresu ART – technik wspomaganego zapłodnienia w Klinice Leczenia Niepłodności w Pradze i uzyskał certyfikat umiejętności w zakresie technik ART. Zajmuje się również płodnością odroczoną, w tym możliwościami zachowania płodności u osób z chorobą nowotworową.

Członek licznych towarzystw naukowych polskich i międzynarodowych. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.

Autor wielu prac naukowych oraz opracowań w monografiach klinicznych.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Live o oncofertility – zaprasza dr Kolawa w ramach „Zadbaj o swoją płodność”

kawiarenka-cmm
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 3 listopada

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.