TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

Lekarze

dr n. med. Wojciech Kolawa - DYREKTOR MEDYCZNY - GINEKOLOG-POŁOŻNIK-ONKOLOG

dr n. med. Wojciech Kolawa

Pierwsze dzieci, którym pomogłem pojawić się na tym świecie dzięki technice IVF, mają już prawie 30 lat. Są dorosłe i realizują własne marzenia. Jestem dumny, że miałem szansę pomagania tak wielu rodzinom.

Po wielu latach pracy i doświadczeń, tak samo jak pierwszego dnia, wciąż jestem ciekawy ludzi. Interesuje mnie ich motywacja, zależy mi, aby rozumieli swoją sytuację i dzięki temu podejmowali właściwe wybory.

Bardzo cenię sobie pracę z pacjentami świadomymi. Takimi, którzy chcą być partnerami w leczeniu, którzy gotowi są podejmować kluczowe decyzje o sobie. Wielokrotnie bywa tak, że pacjent ma kilka dróg wyboru, a medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi, którą z nich wybrać. Wówczas liczy się moje doświadczenie oraz konkretna sytuacja życiowa pacjenta.

Więcej »

Prof. dr hab. med. Robert Jach - GINEKOLOG-POŁOŻNIK-ENDOKRYNOLOG-ONKOLOG

Jach2

Profesor Robert Jach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, poparte nie tylko niezwykle bogatą praktyką kliniczną, ale także licznymi szkoleniami i zagranicznymi stażami naukowo-klinicznymi. Pełni obecnie rolę kierownika Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, jest również konsultantem wojewódzkim w zakresie endokrynologii ginekologicznej.

Więcej »

lek. med. Małgorzata Zembala-Szczerba - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

lek. med. Małgorzata Zembala-Szczerba

Wybierając Położnictwo i Ginekologię brałam pod uwagę możliwości, jakie daje mi ta specjalizacja, jak wiele ścieżek rozwoju stoi przede mną otworem. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak dużo można, a przede wszystkim jak dużo chce się dać od siebie.

W procesie terapeutycznym najważniejszym wydaje się być wiedza oparta na faktach. Okazuje się jednak, że dopiero nawiązanie swoistej linii porozumienia z pacjentami i wzajemne zrozumienie są podstawą pełnego sukcesu. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie zawsze wydaje się oczywisty i często związany z obraniem ścieżki dłuższej i bardziej zawiłej, ale najlepszą gratyfikacją jest wspólna radość z tego, co udało się razem osiągnąć.

Więcej »

dr Tomasz Bazański - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

dr Tomasz Bazański

Pracę z niepłodną parą stawiam sobie jako największe zawodowe wyzwanie. Jako ojciec dwójki wspaniałych dzieci, doskonale zdaje sobie sprawę, iż macierzyństwo choć bywa trudne, niezwykle ubogaca i daję ogromną radość i satysfakcję. Zatem z pełnym zaangażowaniem staram się pomóc pacjentom aby sami mogli doświadczyć tej niezwykłej przygody, jednocześnie spełniając niejednokrotnie swoje największe życiowe marzenie.

Za klucz do sukcesu poczytuje partnerskie, empatyczne i wieloaspektowe podejście do problemu z poszanowaniem godności i oczekiwań pacjentów oraz ich współuczestnictwo w procesie decyzyjnym i terapeutycznym.

Więcej »

dr n. med. Katarzyna Olszak-Wąsik - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

dr-n-med-Katarzyna-Olszak-Wasik

Leczenie niepłodności stało się moja pasją. Angażuję się w to, co robię całym sercem . W zawodzie lekarza niezmiernie ważna jest determinacja ale i również pokora. Rozumiem moje pacjentki, bo sama jestem mamą i wiem jak  trudna, a czasem długa może być droga do odpowiedzialnego i dojrzałego macierzyństwa. Z moimi pacjentami buduję dobre relacje- stawiam na wzajemne zrozumienie i zaufanie, a decyzje odnośnie leczenia zawsze podejmujemy wspólnie.

Więcej »

dr n. med. Anna Knafel - GINEKOLOG-POŁOŻNIK, SPECJALISTA ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ I ROZRODCZOŚCI

dr-anna_knafel

Każda para jest dla mnie unikalną i indywidualną historią, a obrana ścieżka leczenia to zawsze niepowtarzalny scenariusz. Sztuka w tym, aby go napisać… Wierzę, że kluczem do tego jest równowaga pomiędzy przyjacielską relacją z pacjentem a naukową obiektywnością.

Jestem zwolenniczką zdrowego, wypośrodkowanego zaangażowania obydwu stron w proces leczenia. Mój pacjent nigdy nie jest pominięty w procesie decyzyjnym. Moją rolą jest wnikliwa analiza wszystkich dostępnych informacji i wypracowanie wspólnie z pacjentem właściwego planu, który dzięki temu będzie z zaangażowaniem wcielany w życie.

Więcej »

lek. med. Jerzy Przybycień - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

lek. med. Jerzy Przybycień

Usłyszałem pewnego dnia cytat, który brzmiał mniej więcej tak: “Człowieka może coś interesować lub może być w coś zaangażowanym. Kiedy go coś interesuje, robi to tylko wtedy, gdy jest mu z tym wygodnie. Z kolei kiedy jest w coś zaangażowany, wówczas nie istnieją dla niego żadne wymówki – liczą się wyłącznie rezultaty.”

Jestem lekarzem do maksimum zaangażowanym w swoją pracę – w myśl powyższego stwierdzenia. Nie gdzie indziej jak w gabinecie spędzam kilkanaście godzin niemalże każdego dnia. Pomoc jak największej ilości par już dawno przestała być moim zawodowym celem, stając się z czasem celem osobistym.

Więcej »

dr n. med. Bartosz Rajs - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

Fot. Jakub Włodek Agencja Gazeta(1)(1)(1)

W codziennej praktyce stawiam na indywidualne podejście i partnerskie relacje z pacjentami. Uważam, że pacjenci powinni aktywnie uczestniczyć w procesie decyzyjnym, dlatego wszystkie możliwości terapeutyczne oraz ścieżki postępowania szczegółowo omawiam i wspólnie z pacjentami staram się wybrać tę optymalną dla danej pary.

Fot. Jakub Włodek

Więcej »

dr n. med. Leszek Bergier - KIEROWNIK PRACOWNI ANALITYKI MEDYCZNEJ - ANDROLOG

dr-leszek-bergier

Na co dzień obserwuję, jak mężczyźni wspierają swoje partnerki w procesie leczenia. Moją misją jest pomóc mężczyźnie zadbać o jego zdrowie i płodność – nie dopuścić by pozostał na drugim planie.

Mężczyzna częstokroć lepiej dba o swoje auto, niż o własne zdrowie. I to właśnie zmieniam, mówiąc im: „Jeśli ma Pan być ojcem, to proszę być zdrowym ojcem, być nim w pełni i spełniać się w każdej z życiowych ról”.

Więcej »

dr n. med. Magdalena Janeczko - SPECJALISTA GENETYKI KLINICZNEJ

Dr n. med. Magdalena Anna Janeczko

W kontakcie z pacjentami staram się być kompetentna i rzetelna, ale zdaję sobie sprawę, że za każdym problemem medycznym leży ludzkie cierpienie. Dlatego w relacji z pacjentami staram się być przede wszystkim człowiekiem i okazywać empatię. Z rodzinami wielu diagnozowanych przez mnie pacjentów łączy mnie wieloletnia sympatia.

Jako lekarz genetyk i pediatra, a prywatnie mama, zdaję sobie sprawę jakim darem jest posiadanie zdrowego dziecka. Swoją wiedzą staram się pomóc innym w osiągnięciu tego celu.

Więcej »

dr n. zdr. Izabella Grzyb - PSYCHOLOG KLINICZNY

dr-izabella-grzyb

Jako psycholog kliniczny i psychoterapeuta spędzam wiele godzin na słuchaniu ludzi, jestem dopuszczana do osobistych, trudnych doświadczeń i przeżyć. Tu, w Macierzyństwie, z którym współpracuję od ponad 10 lat, towarzyszę pacjentom i parom w ich bardzo intymnym kawałku życia. Te historie nierzadko poruszają. Każda osoba, każda para to odrębna opowieść o często dramatycznym doświadczeniu walki o dziecko. Historia, która zmienia życie.

W mojej pracy koncentruję się na pomaganiu, gdzie u samego podłoża jest wysłuchanie, zrozumienie, empatia. Dopiero w dalszej kolejności może to być zmiana – przeżywania i rozumienia swoich trudności przez pacjenta. Zmiana, które może być rozwojem i która może realnie zmienić życie.

Więcej »

lek. med. Piotr Machota - RADIOLOG

lek. med. Piotr Machota

Jestem diagnostą, który nie tylko kocha swoją pracę, ale przede wszystkim wie, po co ją wykonuje. Mam pełną świadomość swojej roli na ścieżce leczenia naszych pacjentów – roli, od której tak naprawdę wszystko się zaczyna.

Dostarczam szczegółowe i precyzyjne dane lekarzom Macierzyństwa, w formule jakiej oczekują, by jak najszybciej przełożyć je na kluczowe dla pacjentów decyzje.

Więcej »

Embriolodzy

dr n. med. Marta Sikora-Polaczek - KIEROWNIK EMBRIOLOGII i BKRiZ

dr-marta-sikora-polaczek

W TFP Fertility Macierzyństwo od 2005 roku zajmuje się embriologią, a od 2014 pełni funkcję kierownika laboratorium IVF. Jest też dyrektorem laboratoriów IVF w polskich klinikach grupy TFP. O tym, że zostanie embriologiem wiedziała już mając 9 lat, gdy czytając podręcznik embriologii czekała na narodziny młodszego brata. Kształcąc się na kolejnych etapach obserwowała powstawanie klinik leczenia niepłodności w Polsce.

Marta musi wiedzieć – dlatego do tej pory nie przerwała edukacji (kończąc studia doktoranckie, podyplomowe, specjalizacyjne z zakresu laboratoryjnej genetyki medycznej) i musi dzielić się wiedzą – dlatego z niegasnącym zapałem regularnie prowadzi warsztaty embriologiczne. Musi także ciągle udoskonalać – wprowadzać nowy sprzęt i techniki oraz dyskutować wyniki z innymi laboratoriami. Pracy embriologa nigdy nie będzie traktować rutynowo. Wszystko co robi, robi z pełnym zaangażowaniem i ogromną pasją. Zbudowanie i ciągły rozwój zespołu embriologów to także jej zasługa.

Marcin Marciniak - EMBRIOLOG KLINICZNY ESHRE

dr Marcin Marciniak

Marcin jest typem skrupulatnego naukowca, potrafi spędzić długie godziny w laboratorium. Trudno jest spotkać go na korytarzu kliniki, za to wie dokładnie jak wyglądała każda zapładniana komórka i każdy plemnik. Marcin nigdy się nie poddaje – najczęściej to dzięki niemu cieszą się z narodzin Pacjenci, którzy wcześniej porzucili nadzieję i to głównie jego zasługą są przewyższające oczekiwania wskaźniki efektywności zapłodnienia.

Wiedzę i praktyczne doświadczenie zdobył w Zakładzie Genetyki i Ewolucjonizmu UJ podczas studiów doktoranckich. Niezbędne umiejętności w zakresie procedur wspomaganego rozrodu uzyskał w Instytucie Nauk Rozrodczych w Oxfordzie. Posiada certyfikaty clinical embryologist ESHRE i embriologa klinicznego PTMRiE. Z naszą kliniką związany jest od 2009 roku.

Wioletta Satur - EMBRIOLOG KLINICZNY ESHRE

mgr Wioletta Satur

W TFP Fertility Macierzyństwo już od 2007 roku. Do pracy embriologa podchodzi niezmiennie z ogromnym entuzjazmem i determinacją – chcąc nieść pomoc. Wiola we wszystko co robi angażuje się całym sercem i duszą. To niewątpliwie najbardziej empatyczna osoba z zespołu embriologów. Wiola zajmuje się również programem koordynacji dawstwa komórek jajowych i zarodków, więc to ją najczęściej słyszycie przez telefon.

Jest absolwentką Wydziału Biologii UJ, specjalizacja Genetyka i Biologia Rozrodu. Posiada certyfikaty clinical embryologist ESHRE i embriologa klinicznego PTMRiE.

Inez Ciastoń - MŁODSZY EMBRIOLOG

Inez

Rozwój laboratorium to też nowi ludzie – w ostatnich latach do zespołu dołączyła Inez. Jest absolwentką Wydziału Biologii UJ. Już niedługo będziemy jej kibicować na międzynarodowych egzaminach potwierdzających kwalifikacje embriologiczne.

Martyna Antosz - MŁODSZY EMBRIOLOG

IMG_3606

Martyna współtworzy zespół embriologów TFP Fertility Macierzyństwo od 2020 roku. Jest absolwentką Wydziału Biologii UJ i uczestniczką międzynarodowego trzyletniego programu szkoleniowego budującego kwalifikacje zawodowe embriologów w grupie TFP.

Diagności laboratoryjni

Anna Pakaszewska - diagnosta laboratoryjny

2

Absolwentka analityki medycznej na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od prawie 2 lat związana z Pracownią Diagnostyki Laboratoryjnej w TFP Fertility Macierzyństwo, gdzie wykonuje m.in. badania nasienia.

Kinga Lew - diagnosta laboratoryjny

1

Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Dołączyła do Zespołu kliniki pod koniec 2020 roku, wcześniej pracowała w pracowni mikrobiologicznej.

Katarzyna Bartosik-Karaś - diagnosta laboratoryjny

VL_nowe_logo_av

Jest absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 2012 roku ukończyła studia na kierunku Analityka Medyczna na Wydziale Farmaceutycznym. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego. Od 2014 roku jest częścią zespołu Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej TFP Fertility Macierzyństwo.

Pielęgniarki i położne

Małgorzata Maciuszek - Kierownik Zespołu Pielęgniarek i Położnych

CMM Midwife Team 2

Pracę jako pielęgniarka w TFP Fertility Macierzyństwo rozpoczęłam tuż po ukończeniu studiów w 2016 roku. Po zaznajomieniu się z dziedziną związaną z niepłodnością i technikami wspomaganego rozrodu wiedziałam, że z pewnością będę rozwijać się i pogłębiać swoją wiedzę z tego zakresu. Problemy związane z niemożnością poczęcia dziecka przez pary naszej kliniki należą do niezwykle delikatnych aspektów życia, stąd też do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie z należytą starannością, zrozumieniem i empatią. Największą satysfakcję i radość sprawiają mi informacje o dodatnim wyniku testu ciążowego naszych pacjentek, a ostatecznie, kiedy wspólnie możemy cieszyć się oglądając zdjęcia narodzonego cudu. Nie ma nic piękniejszego niż świadomość, że spełnienie najważniejszego pragnienia pacjentów jest jednocześnie sukcesem pracy całego naszego zespołu.

Więcej »

Zespół Pielęgniarek i Położnych

Zrzut ekranu 2021-08-2 o 12.43.40

Każdego dnia wychodzimy naprzeciw potrzebom Pacjentów tak, aby czuli się jak najbardziej komfortowo podczas procesu leczenia, a uśmiechem i pozytywną aurą zachęcamy do walki o cud jakim jest dziecko.

Największa satysfakcja w naszej pracy to widok nowo narodzonego dziecka i nieopisana radość jego rodziców.

Nasz zespół tworzą: Iwona Kowalik, Justyna Majewska, Małgorzata Maciuszek, Katarzyna Marcinik, Elżbieta Kędra-Marciniak i – nieobecne na zdjęciu – Alicja Dudek oraz Karolina Hutniczak.

Rejestracja medyczna

Agnieszka Lutosławska

agnieszka-lutoslawska

Praca, odkąd pamiętam, była bardzo ważnym elementem mojego życia. Nie wyobrażam sobie życia bez pracy, a pracy bez profesjonalnego do niej podejścia i pełnego zaangażowania. Życzliwość, odpowiedzialność oraz lojalność to inne cechy, które są dla mnie niezmiernie ważne w pracy i poza nią. Lubię kontakt i pracę z ludźmi.

Więcej »

Zespół Rejestratorek Medycznych

Zrzut ekranu 2021-07-21 o 13.14.48

Zespół, który każdego dnia z uśmiechem pomaga w koordynowaniu spraw naszych Pacjentów i odpowiada na wszystkie zapytania kierowane do nas drogą telefoniczną i mailową, tworzą: Anna Wiśniewska-Feluś, Magdalena Wardach, Joanna Śliwka, Anna Gałązkiewicz, Kinga Leśniak oraz Anna Rybka.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

„Każde spotkanie z Paniami sprawiało, że mam ciągłą chęć powrotu” – poznajcie bohaterki tej opinii

CMM_Iwona Kowalik, Justyna Majewska, Małgorzata Maciuszek, Katarzyna Marcinik, Elżbieta-Kędra Marciniak_Midwives
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

pon 16 sierpnia

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.