Lekarze

dr n. med. Wojciech Kolawa - Kierownik Lecznictwa i OMWP - GINEKOLOG-POŁOŻNIK-ONKOLOG

dr n. med. Wojciech Kolawa

Po wielu latach pracy i doświadczeń, tak samo jak pierwszego dnia, wciąż jestem ciekawy ludzi. Interesuje mnie ich motywacja, zależy mi, aby precyzyjnie rozumieli swoją sytuację i dzięki temu podejmowali właściwe wybory.

Bardzo cenię sobie pracę z pacjentami świadomymi. Takimi, którzy chcą być partnerami w leczeniu, którzy gotowi są podejmować kluczowe decyzje o sobie. Wielokrotnie bywa tak, że pacjent ma kilka dróg wyboru, a medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi, którą z nich wybrać. Wówczas liczy się moje doświadczenie oraz konkretna sytuacja życiowa pacjenta.

Więcej »

dr n. med. Jakub Wyroba - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

dr-jakub-wyroba

Największym zaskoczeniem w pracy lekarza była dla mnie ilość czasu, jaką trzeba dać od siebie pacjentowi. Nigdy nie przypuszczałem, że aż tak dużo go potrzeba, aby pacjent poczuł się dobrze i pewnie w relacji z lekarzem.

Traktuję swoich pacjentów jak bliskie mi osoby, którym ze wszystkich sił pragnę pomóc. Nigdy nie stawiam siebie ponad pacjentem. Z wieloma jestem po imieniu, co ułatwia rozmowę o sprawach dla nich najważniejszych.

Więcej »

lek. med. Jerzy Przybycień - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

lek. med. Jerzy Przybycień

Usłyszałem pewnego dnia cytat, który brzmiał mniej więcej tak: “Człowieka może coś interesować lub może być w coś zaangażowanym. Kiedy go coś interesuje, robi to tylko wtedy, gdy jest mu z tym wygodnie. Z kolei kiedy jest w coś zaangażowany, wówczas nie istnieją dla niego żadne wymówki – liczą się wyłącznie rezultaty.”

Jestem lekarzem do maksimum zaangażowanym w swoją pracę – w myśl powyższego stwierdzenia. Nie gdzie indziej jak w gabinecie spędzam kilkanaście godzin niemalże każdego dnia. Pomoc jak największej ilości par już dawno przestała być moim zawodowym celem, stając się z czasem celem osobistym.

Więcej »

lek. med. Krzysztof Mirocki - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

lek. med. Krzysztof Mirocki

Zawsze podkreślam wagę swojego pierwszego spotkania z pacjentami, ich pierwszej u mnie wizyty. To właśnie podczas niej następuje odblokowanie się pary, która czuje, że biorę współodpowiedzialność za rozwiązanie ich sytuacji. Wielokrotnie już sam ten proces pomaga i przekłada się na rezultaty leczenia.

Fachowość połączona z opieką – to dwa elementy, którymi rozbudzam motywację swoich pacjentów. Nasze kontakty często mają również swą mniej formalną stronę. Wyznaję zasadę, że dla powodzenia leczenia para musi mieć wsparcie w lekarzu przez cały czas jego trwania.

Więcej »

dr n. med. Anna Knafel - GINEKOLOG-POŁOŻNIK, SPECJALISTA ENDOKRYNOLOGII GINEKOLOGICZNEJ I ROZRODCZOŚCI

dr-anna_knafel

Każda para jest dla mnie unikalną i indywidualną historią, a obrana ścieżka leczenia to zawsze niepowtarzalny scenariusz. Sztuka w tym, aby go napisać… Wierzę, że kluczem do tego jest równowaga pomiędzy przyjacielską relacją z pacjentem a naukową obiektywnością.

Jestem zwolenniczką zdrowego, wypośrodkowanego zaangażowania obydwu stron w proces leczenia. Mój pacjent nigdy nie jest pominięty w procesie decyzyjnym. Moją rolą jest wnikliwa analiza wszystkich dostępnych informacji i wypracowanie wspólnie z pacjentem właściwego planu, który dzięki temu będzie z zaangażowaniem wcielany w życie.

Więcej »

dr Tomasz Bazański - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

dr Tomasz Bazański

Pracę z niepłodną parą stawiam sobie jako największe zawodowe wyzwanie. Jako ojciec dwójki wspaniałych dzieci, doskonale zdaje sobie sprawę, iż macierzyństwo choć bywa trudne, niezwykle ubogaca i daję ogromną radość i satysfakcję. Zatem z pełnym zaangażowaniem staram się pomóc pacjentom aby sami mogli doświadczyć tej niezwykłej przygody, jednocześnie spełniając niejednokrotnie swoje największe życiowe marzenie.

Za klucz do sukcesu poczytuje partnerskie, empatyczne i wieloaspektowe podejście do problemu z poszanowaniem godności i oczekiwań pacjentów oraz ich współuczestnictwo w procesie decyzyjnym i terapeutycznym.

Więcej »

lek. med. Małgorzata Zembala-Szczerba - GINEKOLOG-POŁOŻNIK

lek. med. Małgorzata Zembala-Szczerba

Wybierając Położnictwo i Ginekologię brałam pod uwagę możliwości, jakie daje mi ta specjalizacja, jak wiele ścieżek rozwoju stoi przede mną otworem. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak dużo można, a przede wszystkim jak dużo chce się dać od siebie.

W procesie terapeutycznym najważniejszym wydaje się być wiedza oparta na faktach. Okazuje się jednak, że dopiero nawiązanie swoistej linii porozumienia z pacjentami i wzajemne zrozumienie są podstawą pełnego sukcesu. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie zawsze wydaje się oczywisty i często związany z obraniem ścieżki dłuższej i bardziej zawiłej, ale najlepszą gratyfikacją jest wspólna radość z tego, co udało się razem osiągnąć.

Więcej »

dr n. med. Leszek Bergier - KIEROWNIK PRACOWNI ANALITYKI MEDYCZNEJ - ANDROLOG

dr-leszek-bergier

Na co dzień obserwuję, jak mężczyźni wspierają swoje partnerki w procesie leczenia. Moją misją jest pomóc mężczyźnie zadbać o jego zdrowie i płodność – nie dopuścić by pozostał na drugim planie.

Mężczyzna częstokroć lepiej dba o swoje auto, niż o własne zdrowie. I to właśnie zmieniam, mówiąc im: „Jeśli ma Pan być ojcem, to proszę być zdrowym ojcem, być nim w pełni i spełniać się w każdej z życiowych ról”.

Więcej »

dr n. med. Magdalena Janeczko - SPECJALISTA GENETYKI KLINICZNEJ

Dr n. med. Magdalena Anna Janeczko

W kontakcie z pacjentami staram się być kompetentna i rzetelna, ale zdaję sobie sprawę, że za każdym problemem medycznym leży ludzkie cierpienie. Dlatego w relacji z pacjentami staram się być przede wszystkim człowiekiem i okazywać empatię. Z rodzinami wielu diagnozowanych przez mnie pacjentów łączy mnie wieloletnia sympatia.

Jako lekarz genetyk i pediatra, a prywatnie mama, zdaję sobie sprawę jakim darem jest posiadanie zdrowego dziecka. Swoją wiedzą staram się pomóc innym w osiągnięciu tego celu.

Więcej »

dr n. zdr. Izabella Grzyb - PSYCHOLOG KLINICZNY

dr-izabella-grzyb

Jako psycholog kliniczny i psychoterapeuta spędzam wiele godzin na słuchaniu ludzi, jestem dopuszczana do osobistych, trudnych doświadczeń i przeżyć. Tu, w Macierzyństwie, z którym współpracuję od ponad 10 lat, towarzyszę pacjentom i parom w ich bardzo intymnym kawałku życia. Te historie nierzadko poruszają. Każda osoba, każda para to odrębna opowieść o często dramatycznym doświadczeniu walki o dziecko. Historia, która zmienia życie.

W mojej pracy koncentruję się na pomaganiu, gdzie u samego podłoża jest wysłuchanie, zrozumienie, empatia. Dopiero w dalszej kolejności może to być zmiana – przeżywania i rozumienia swoich trudności przez pacjenta. Zmiana, które może być rozwojem i która może realnie zmienić życie.

Więcej »

lek. med. Piotr Machota - RADIOLOG

lek. med. Piotr Machota

O mnie

Jestem diagnostą, który nie tylko kocha swoją pracę, ale przede wszystkim wie, po co ją wykonuje. Mam pełną świadomość swojej roli na ścieżce leczenia naszych pacjentów – roli, od której tak naprawdę wszystko się zaczyna.

Dostarczam szczegółowe i precyzyjne dane lekarzom Macierzyństwa, w formule jakiej oczekują, by jak najszybciej przełożyć je na kluczowe dla pacjentów decyzje.

Więcej »

Embriolodzy

Marta Sikora-Polaczek - KIEROWNIK EMBRIOLOGII i BKRiZ

dr-marta-sikora-polaczek

Studia skończyła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w Zakładzie Embriologii broniąc prace: licencjacką dotyczącą mechanizmów zapłodnienia oraz magisterską dotyczącą regulacji pierwszych podziałów zarodkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracowni Neurobiologii Rozwoju i Ewolucji w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie i Instytucie Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu. Rozprawę doktorską dotyczącą wpływu kurkuminy na podziały przedimplantacyjnych zarodków przygotowywała i broniła w Zakładzie Genetyki UJ Krakowie. Rozszerzając swoje kwalifikacje ukończyła studia podyplomowe z zakresu analityki medycznej Collegium Medicum UJ z tytułem i uprawnieniami diagnosty laboratoryjnego.

W Centrum Medycznym Macierzyństwo od 10 lat zajmuje się embriologią, cały czas poszerzając swoją wiedze podczas międzynarodowych konferencji i szkoleń. We wrześniu 2014 roku ukończyła zorganizowany przez Oxford Fertility Unit indywidualny program szkoleniowy „IVF Laboratory Management and Quality Control”

Posiada certyfikaty ESHRE clinical embryologist, ESHRE senior clinical embryologist oraz certyfikat embriologa klinicznego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, będące jedynymi dokumentami weryfikującymi kwalifikacje embriologiczne na terenie Polski.

Jest członkiem ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) oraz ASRM (American Society for Reproductive Medicine).

Prowadzi aktywne życie naukowe publikując na łamach opiniotwórczych czasopism międzynarodowych, między innymi: Reproduction Biology, Molecular Cell Endocrinology, The International Journal of Developmental Biology, Cell Proliferation, Pharmacological Reports. Wyniki swoich badań prezentuje podczas konferencji naukowych. Aktywnie uczestniczy w organizowaniu sympozjów szkoleniowych Centrum Macierzyństwo, w tym cyklicznej konferencji „Niepłodność – droga do macierzyństwa”.

Marcin Marciniak - EMBRIOLOG KLINICZNY ESHRE

dr Marcin Marciniak

Absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ.

Wiedzę i praktyczne doświadczenie w ocenie i preparatyce nasienia zdobył w Zakładzie Genetyki i Ewolucjonizmu UJ podczas studiów doktoranckich. Niezbędne umiejętności w zakresie procedur wspomaganego rozrodu (ICSI, IMSI) uzyskał w Instytucie Nauk Rozrodczych w Oxfordzie.

Swoją pasję naukową realizuje w Instytucie Farmakologii PAN w Krakowie, badając wpływ zmian w ekspresji wybranych receptorów dla neuroprzekaźników na parametry plemników oraz zachowania seksualne zwierząt modelowych.

Wioletta Satur - EMBRIOLOG KLINICZNY ESHRE

mgr Wioletta Satur

Absolwentka Wydziału Biologii UJ, specjalizacja Genetyka i Biologia Rozrodu. Wiedzę dotyczącą oceny i preparatyki nasienia zdobyła w zakładzie Genetyki UJ.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Pracowni Biologii Molekularnej Zakładu Biochemii Klinicznej Collegium Medicum UJ. W Centrum Medycznym Macierzyństwo przez lata zajmowała się diagnostyką laboratoryjną z zakresu andrologii m.in. komputerową analizą nasienia oraz badaniem fragmentacji chromatyny plemników. Rozszerza swoją wiedzę z zakresu embriologii uczestnicząc w sympozjach i konferencjach, w tym indywidualnym szkoleniu embriologicznym zorganizowanym przez Oxford Fertility Unit.

Posiada certyfikat ESHRE clinical embryologist.

Pielęgniarki i położne

Mariola Wantuch - KIEROWNIK ZESPOŁU, PEŁNOMOCNIK DS. KONTROLI JAKOŚCI

mgr Mariola Wantuch

Absolwentka wydziału Nauk o Zdrowiu kierunek Pielęgniarstwo na Akademii Świętokrzyskiej im. J. Kochanowskiego w Kielcach, ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie i Organizacja w Służbie Zdrowia na Akademii Świętokrzyskiej oraz studia podyplomowe w Instytucie Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie kierunek Zarządzanie i Audyt.

Doświadczenie zawodowe zdobywała między innymi w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie na oddziale Otolaryngologii.

Uczestniczyła w licznych szkoleniach i konferencjach dotyczących profilaktyki chorób, bezpieczeństwa i higieny pracy, a także systemów zarządzania.

Ogromne doświadczenie zawodowe pozwala pełnić odpowiedzialną funkcję kierownika zespołu pielęgniarek i położnych. Jest również nieocenione w codziennej pracy z Pacjentkami i Pacjentami Centrum Medycznego Macierzyństwo.

Jako Pełnomocnik ds. Systemów Zarządzania Jakością oraz Audytor wewnętrzny ponosi odpowiedzialność za prawidłowość i efektywność wdrażania systemu jakości zgodnie z wymogami normy, weryfikację aktualizacje dokumentacji systemu jakości, doprowadzenie firmy do uzyskania i utrzymania certyfikatu systemu jakości.

Laboratorium Andrologiczne i Diagnostyczne

Maria Barszcz

Maria-Barszcz

O mnie

Wybór mojego zawodu nie był przypadkowy. Od zawsze wiedziałam że będzie to zawód medyczny ponieważ pomoc innym ludziom daje mi ogromną satysfakcję. Cudownie jest patrzeć na łzy szczęścia i uśmiechnięte twarze naszych pacjentów, którym udało się przezwyciężyć problemy związane z niepłodnością i finalnie zostać rodzicami. Wierzę w wiedzę i umiejętności naszego zespołu CMM, który zawsze robi wszystko co tylko możliwe by spełnić największe marzenie naszych pacjentów – marzenie o rodzicielstwie. Prywatnie uwielbiam długie wycieczki rowerowe oraz spacery górskie, odpoczynek na łonie natury powoduje, że za każdym razem wracam z nową pozytywną energią i w pełni gotowa do działania.

Edukacja i doświadczenie

Jestem absolwentką Wydziału Biotechnologii na Uniwersytecie Rzeszowskim, kierunek Biotechnologia Analityczna. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu analityki medycznej Collegium Medicum UJ z tytułem diagnosty laboratoryjnego.
W Centrum Medycznym Macierzyństwo zajmuje się szeroko rozumianą diagnostyką laboratoryjną zarówno w zakresie badania nasienia (szeroki panel badań) jak i badań analitycznych z krwi, w szczególności hormonów, których analiza i oznaczenia jest kluczowe w procesie diagnostycznym i terapeutycznym w leczeniu niepłodności. Uczestniczę regularnie w konferencjach i kursach z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Marcin Kucia

Marcin-Kucia

O mnie

Odkąd pamiętam zawsze interesowałem się wszystkim co związane z „życiem”. W szkole średniej szczególnie zainteresowały mnie zajęcia z mikroskopii, którą uważam za jedną z wspanialszych metod wnikania do mikro-świata, który nas otacza. Swoje zainteresowania rozwijałem na studiach wyższych, opublikowałem wtedy swój pierwszy artykuł popularnonaukowy na temat „Metod badania mikroświata”. W swojej pracy dyplomowej wykorzystywałem techniki z zakresu mikroskopii konfokalnej i fluorescencyjnej. W wolnych chwilach lubię popływać, poleniuchować przy dobrym filmie i spoglądnąć na nocne niebo. W sezonie zimowym obowiązkowo odwiedzam góry by poszusować na nartach.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

W 2013 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Biologia w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w zakładzie Biologii i Obrazowania. Od 2013 roku pogłębiałem moją wiedzę na studiach doktoranckich, , które w 2019 r. zakończyłem obroną pracy doktorskiej. Od 2018 roku uczęszczam na dwuletnie studia podyplomowe z kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Od 2014 do 2016 roku pracowałem w Pracowni Mikroskopii Skaningowej Elektronowej w Zakładzie Biologii i Obrazowania Komórki w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od września 2016 roku pracowałem w Zakładzie Mikrobiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, gdzie zajmowałem się wykonaniem badań analitycznych (testy ELISA, diagnostyka tropikalnych form pasożytów człowieka) oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu mikroskopii optycznej. Od lutego 2017 roku pracuje w pracowni Andrologii w Centrum Medycznym Macierzyństwo, gdzie wykonuje czynności związane z oceną i preparatyką nasienia wykorzystywanego w procedurach wspomaganego rozrodu i bankiem męskich komórek rozrodczych. Corocznie uczęszczam na konferencje na których poruszana jest tematyka związana z leczeniem niepłodności tj. PTMR, PTA oraz staram się poszerzać swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach.

Rejestracja medyczna

Agnieszka Lutosławska

agnieszka-lutoslawska

O mnie

Praca, odkąd pamiętam, była bardzo ważnym elementem mojego życia. Nie wyobrażam sobie życia bez pracy, a pracy bez profesjonalnego do niej podejścia i pełnego zaangażowania. Życzliwość, odpowiedzialność oraz lojalność to inne cechy, które są dla mnie niezmiernie ważne w pracy i poza nią. Lubię kontakt i pracę z ludźmi.

Edukacja oraz doświadczenie zawodowe

Jestem absolwentką Wydziału Filozoficznego Instytutu Pedagogiki UJ. W Centrum Macierzyństwo pracuję od czerwca 2016 roku na stanowisku Kierownik ds. Administracji i Sekretariatu. Do moich obowiązków należy nadzór nad pracą zespołu rejestracji medycznej, kontakt z Pacjentami oraz zajmowanie się wszelkimi sprawami administracyjnymi Centrum. Wcześniej przez 11 lat pracowałam w Grupie Luxmed zaczynając od stanowiska recepcyjnego, a kończąc na stanowisku kierownika Działu Obsługi Pacjenta w największej placówce tej grupy medycznej. Odpowiedzialna byłam za dobrą organizację pracy kilkunastu pracowników, kontakt z personelem medycznym oraz nadzór nad grafikami lekarskimi oraz dokumentacją medyczną. Byłam i jestem cenionym przez współpracowników członkiem zespołu, który wspierał swoich podwładnych oraz z zaangażowaniem rozwiązywał trudne sytuacje.
Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w wielu kursach doszkalających takich, jak: „Coaching – Wdrażanie standardów obsługi klienta”, „Jak komunikować i wdrażać Pozamedyczne Standardy Obsługi Pacjenta”, „Coaching menedżerski”, „Komunikacja z pacjentem w usłudze medycznej”, „Akademia Menedżera I i II”, „Prawo Medyczne”, „Obsługa klienta-techniki pracy z trudnym pacjentem”, „Umiejętność pracy w zmieniającym się środowisku”, „Negocjacje” oraz „Zasady profesjonalnej obsługi pacjenta/klienta”.

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

zyczenia-swiateczne-2019
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

pon 17 lutego

warsztaty-dla-pacjentow-cmm-foot

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane: