dr Janeczko

Magdalena Janeczko

SPECJALIZACJA
  • SPECJALISTA GENETYKI KLINICZNEJ
  • SPECJALISTA PEDIATRII

O mnie

W kontakcie z pacjentami staram się być kompetentna i rzetelna, ale zdaję sobie sprawę, że za każdym problemem medycznym leży ludzkie cierpienie. Dlatego w relacji z pacjentami staram się być przede wszystkim człowiekiem i okazywać empatię. Z rodzinami wielu diagnozowanych przez mnie pacjentów łączy mnie wieloletnia sympatia.

Jako lekarz genetyk i pediatra, a prywatnie mama, zdaję sobie sprawę jakim darem jest posiadanie zdrowego dziecka. Swoją wiedzą staram się pomóc innym w osiągnięciu tego celu.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Od 2004 roku związana z Katedrą Pediatrii Instytutu Pediatrii UJCM w Krakowie, gdzie odbywała szkolenie specjalizacyjne z pediatrii, a następnie z genetyki klinicznej. Od 2008 roku koncentruje swoje zainteresowania zawodowe na chorobach uwarunkowanych genetycznie. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, wieloletni nauczyciel akademicki, autorka i współautorka wielu publikacji naukowych. Nieustannie pogłębia wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych i doczytywanie literatury fachowej.

Profil pacjentów konsultowanych w Centrum Medycznym Macierzyństwo

– pacjenci z niepłodnością

– pacjenci z niepowodzeniami położniczymi (poronieniami, ciążami obumarłymi, po urodzeniu martwego dziecka)

– nosiciele translokacji zrównoważonych wzajemnych, zrównoważonych robertsonowskich i inwersji

– pacjentki z trombofilią wrodzoną (m.in.: nosicielki mutacji typu Leiden czynnika V i mutacji w genie protrombiny)

– pacjenci z obciążonym wywiadem rodzinnym w kierunku chorób uwarunkowanych genetycznie (konsultacja przed planowaną ciążą)

– konsultacja pacjentek przed planowaną diagnostyką preimplantacyjną (omówienie możliwości i ograniczeń metody)

– konsultacja nieprawidłowych wyników diagnostyki preimplantacyjnej