lek. med.
Małgorzata Zembala-Szczerba

osrodek@macierzynstwo.com.pl SPECJALIZACJA
  • GINEKOLOG-POŁOŻNIK
Godziny przyjęć PN WT ŚR CZ PT SO NIE
    

O mnie

Wybierając Położnictwo i Ginekologię brałam pod uwagę możliwości, jakie daje mi ta specjalizacja, jak wiele ścieżek rozwoju stoi przede mną otworem. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, jak dużo można, a przede wszystkim jak dużo chce się dać od siebie.

W procesie terapeutycznym najważniejszym wydaje się być wiedza oparta na faktach. Okazuje się jednak, że dopiero nawiązanie swoistej linii porozumienia z pacjentami i wzajemne zrozumienie są podstawą pełnego sukcesu. Wybór odpowiedniego rozwiązania nie zawsze wydaje się oczywisty i często związany z obraniem ścieżki dłuższej i bardziej zawiłej, ale najlepszą gratyfikacją jest wspólna radość z tego, co udało się razem osiągnąć.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz Wydziału Ochrony Zdrowia Collegium Medicum UJ w Krakowie – kierunek Zdrowie Publiczne. Doktorantka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Krakowie.
W trakcie specjalizacji z Położnictwa i Ginekologii w Klinice Położnictwa i Ginekologii Szpitala Uniwersyteckiego CMUJ w Krakowie – Oddział Kliniczny Położnictwa i Perinatologii.

Członkini Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii, EFSUMB, ESHRE. Autorka prac i publikacji naukowych. Uczestniczka kursów krajowych i zagranicznych.

Certyfikaty Ultrasonografii: w zakresie wykonywania Badań Prenatalnych – The Fetal Medicine Foundation w Londynie, Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego – certyfikat podstawowy i certyfikat diagnostyki ultrasonograficznej gruczołu piersiowego oraz Certyfikat Ultrasonografii Ogólnej PTU Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii.