lek. med. Krzysztof Mirocki

KIEROWNIK MEDYCZNY k.mirocki@macierzynstwo.com.pl SPECJALIZACJA
  • GINEKOLOG-POŁOŻNIK
Godziny przyjęć PN WT ŚR CZ PT SO NIE
15-2010-1410-1410-1715-20  

O mnie

Zawsze podkreślam wagę swojego pierwszego spotkania z pacjentami, ich pierwszej u mnie wizyty. To właśnie podczas niej następuje odblokowanie się pary, która czuje, że biorę współodpowiedzialność za rozwiązanie ich sytuacji. Wielokrotnie już sam ten proces pomaga i przekłada się na rezultaty leczenia.

Fachowość połączona z opieką – to dwa elementy, którymi rozbudzam motywację swoich pacjentów. Nasze kontakty często mają również swą mniej formalną stronę. Wyznaję zasadę, że dla powodzenia leczenia para musi mieć wsparcie w lekarzu przez cały czas jego trwania.

Odkąd pamiętam wszystkie pary, którym pomogłem przesyłają mi zdjęcia swoich narodzonych dzieci. Towarzyszą temu szczere, często wzruszające słowa pod moim adresem. Sądzę, że właśnie te chwile, te zdjęcia powodują, że kocham to, co robię.

W wolnych chwilach jeżdżę na nartach i gram w siatkówkę. Mam też licencję kierowcy rajdowego, aczkolwiek czynny udział w wyścigach to już pieśń przeszłości. Dziś zdecydowanie bardziej pasjonują mnie motocykle.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Absolwent Collegium Medicum UJ, specjalista ginekolog-położnik z bardzo dużym doświadczeniem. Przez 11 lat pracował w Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie na Oddziale Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży zdobywając doświadczenie ginekologiczne i położnicze, od 10 lat niesie pomoc pacjentom Centrum Medycznego Macierzyństwo.

Posiada szeroką wiedzę i praktykę zawodową z zakresu ultrasonografii. Zdobył certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz certyfikat The Fetal Medicine Foundation w Londynie. Szkolił się też m.in. w Klinice Ginekologii Akademii Medycznej w Poznaniu, Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie oraz Mazurskiej Szkole Ultrasonografii.

Aktywnie uczestniczy w corocznych kongresach Europejskiego Towarzystwa ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), Serono Symposia International, jak również w szkoleniach organizowanych w Centrum Medycznym Macierzyństwo.