lek. med. Jerzy Przybycień

lek. med. Jerzy Przybycień

SPECJALIZACJA
  • GINEKOLOG-POŁOŻNIK
Godziny przyjęć PN WT ŚR CZ PT SO NIE
10-1610-1810-11

O mnie

Usłyszałem pewnego dnia cytat, który brzmiał mniej więcej tak: “Człowieka może coś interesować lub może być w coś zaangażowanym. Kiedy go coś interesuje, robi to tylko wtedy, gdy jest mu z tym wygodnie. Z kolei kiedy jest w coś zaangażowany, wówczas nie istnieją dla niego żadne wymówki – liczą się wyłącznie rezultaty.”

Jestem lekarzem do maksimum zaangażowanym w swoją pracę – w myśl powyższego stwierdzenia. Nie gdzie indziej jak w gabinecie spędzam kilkanaście godzin niemalże każdego dnia. Pomoc jak największej ilości par już dawno przestała być moim zawodowym celem, stając się z czasem celem osobistym.

Nie akceptuję sytuacji, kiedy wieszczy się pacjentowi nowinę, którą chce usłyszeć. Zawsze realnie przedstawiam mu sytuację i stan jego zdrowia. Nie na bazie własnych poglądów, lecz szerokiej i kompleksowej diagnostyki. Dzisiaj pacjenci chcą uniknąć straty czasu i kosztów. Stąd wiem, że im więcej zainwestujemy w diagnostykę na początku, tym więcej później zyskamy.

Wolnego czasu właściwie nie mam, ale kiedy już życie stawia przede mną wyzwanie urlopu wówczas wyjeżdżam w dalekie kraje, najczęściej biedne, gdzie można realnie oderwać się od codzienności.