dr n. med. Wojciech Kolawa

w.kolawa@macierzynstwo.com.pl SPECJALIZACJA
  • GINEKOLOG-POŁOŻNIK
  • GINEKOLOG-ONKOLOG
Godziny przyjęć PN WT ŚR CZ PT SO NIE
10-14.3010-1716.30-2012-19wymienniewymiennie

O mnie

Po wielu latach pracy i doświadczeń, tak samo jak pierwszego dnia, wciąż jestem ciekawy ludzi. Interesuje mnie ich motywacja, zależy mi, aby precyzyjnie rozumieli swoją sytuację i dzięki temu podejmowali właściwe wybory.

Bardzo cenię sobie pracę z pacjentami świadomymi. Takimi, którzy chcą być partnerami w leczeniu, którzy gotowi są podejmować kluczowe decyzje o sobie. Wielokrotnie bywa tak, że pacjent ma kilka dróg wyboru, a medycyna nie daje jednoznacznej odpowiedzi, którą z nich wybrać. Wówczas liczy się moje doświadczenie oraz konkretna sytuacja życiowa pacjenta.

Jestem wymagającym lekarzem – tak względem siebie, jak i pacjentów. Wnikliwie spoglądam na sytuację każdej pary, będąc przekonanym, że każdy szczegół ma dla nas znaczenie. Jako specjalista w swojej dziedzinie nie zapominam o kompleksowym, szerokim spojrzeniu na pacjenta, co obrazuje moją z nim relację. Dzięki temu każdego dnia czuję, że naprawdę pomagam.

Moim hobby jest fotografia, ale uciekam także w świat muzyki, grając na skrzypcach lub fortepianie.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie ukończył w 1992 roku.  Przez 19 lat związany z Katedrą Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie jako nauczyciel akademicki. Uzyskał specjalizację z ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej.

Niepłodnością zajmuje się od 1998 r. Odbył 6-miesięczny staż z zakresu ART – technik wspomaganego zapłodnienia w Klinice Leczenia Niepłodności w Pradze i uzyskał certyfikat umiejętności w zakresie technik ART. Zajmuje się również płodnością odroczoną, w tym możliwościami zachowania płodności u osób z chorobą nowotworową.

Członek licznych towarzystw naukowych polskich i międzynarodowych. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy.

Autor wielu prac naukowych oraz opracowań w monografiach klinicznych.