dr n. med. Leszek Bergier

KIEROWNIK PRACOWNI ANALITYKI MEDYCZNEJ l.bergier@macierzynstwo.com.pl SPECJALIZACJA
  • SPECJALISTA CHORÓB WEWNĘTRZNYCH
  • SPECJALISTA DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ
  • ANDROLOG
Godziny przyjęć PN WT ŚR CZ PT SO NIE
11-1514-20

O mnie

Na co dzień obserwuję, jak mężczyźni wspierają swoje partnerki w procesie leczenia. Moją misją jest pomóc mężczyźnie zadbać o jego zdrowie i płodność – nie dopuścić by pozostał na drugim planie.

Mężczyzna częstokroć lepiej dba o swoje auto, niż o własne zdrowie. I to właśnie zmieniam, mówiąc im: „Jeśli ma Pan być ojcem, to proszę być zdrowym ojcem, być nim w pełni i spełniać się w każdej z życiowych ról”.

Wywodzę się z wojskowego środowiska medycznego. Dzięki mundurowi brałem udział w misjach pokojowych ONZ w Egipcie i Syrii.

Kocham podróże i obcowanie z przyrodą, a moją największą pasją jest ogród i jego pielęgnacja. To właśnie wtedy całkowicie się wyciszam i nabieram energii, którą tak chętnie przekazuję potem swoim pacjentom.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Ukończył renomowaną Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą chorób wewnętrznych oraz diagnostyki laboratoryjnej. Ma szerokie doświadczenie zawodowe. Pracował na stanowiskach Kierownika Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej, konsultanta wojewódzkiego ds. diagnostyki laboratoryjnej i kierownika poradni hematologicznej.

Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, Polskiego Towarzystwa Menopauzy i&nsbp;Andropauzy, Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej, Kolegium Medycyny Laboratoryjnej, Krajowej Izby Diagnostyki Laboratoryjnej, Krajowej Izby Lekarskiej oraz założyciel i przewodniczący Sekcji Andrologicznej przy PTDL.

Dr Bergier jest specjalistą cenionym za granicami Polski, brał udział w misjach pokojowych ONZ w Egipicie i Syrii. Częsty gość międzynarodowych konferencji i sympozjów, gdzie występuję w roli eksperta w dziedzinie andrologii (m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Salzburgu w Austrii, Klinice Ginekologii i Położnictwa w Białymstoku).

Prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu andrologii m. in. w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na forum Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej.