Niepłodność – droga do macierzyństwa

Konferencja - Droga do macierzyństwa

5 grudnia 2014 w Krakowie odbyła się konferencja „Niepłodność – droga do macierzyństwa”. Celem spotkania było przedstawienie aktualnej wiedzy dotyczącej diagnostyki i leczenia niepłodności.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Medyczne Macierzyństwo z Krakowa oraz Academic Reproductive Partnership. Konferencję otworzył Jego Ekscelencja Robin Barnett Ambasador Wielkiej Brytanii. Eksperci z wiodących ośrodków akademickich i klinik leczenia niepłodności w Polsce i Wielkiej Brytanii poruszyli m.in. temat przeciwdziałania niepłodności, przedłużenia płodności m.in. za sprawą mrożenia gamet, nowych technik z zakresu embriologii oraz kwalifikacji do zapłodnienia pozaustrojowego.
Aby zmniejszyć problem niepłodności par w naszym kraju potrzebna jest nie tylko wiedza o dostępnych metodach jej leczenia, ale także upowszechnienie informacji na temat rządowego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego – tłumaczy dr n.med. Mirosław Szlachcic organizator konferencji. Zależy nam na  wymianie doświadczeń pomiędzy wiodącymi ośrodkami leczenia niepłodności z kraju i z zagranicy. Podjęliśmy decyzję, że konferencja stanie się cyklicznym wydarzeniem, na stałe wpisanym w nasz kalendarz – dodaje dr n.med. Mirosław Szlachcic. Konferencja „Niepłodność – droga do macierzyństwa” kierowana jest do lekarzy ginekologów. To oni bowiem są zazwyczaj pierwszym wsparciem medycznym dla par starających się o dziecko. Należy pamiętać, że to od ginekologa pacjentki w dużej mierze zależy szybkość leczenia niepłodności. Aby było ono efektywne, pary powinny być jak najszybciej kierowane do specjalistycznych placówek zapewniających kompleksową opiekę nad pacjentami. W konferencji wzięło udział ponad 100 lekarzy z Małopolski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Ambasador Brytyjski oraz Wojewoda Małopolski.

MG_MCM_0350_thumb

MG_MCM_0388_thumb

22a

MG_MCM_0556_thumb