TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

TFP zyskuje nowych członków i wygląd. Troskliwa opieka pozostaje bez zmian! Czytaj więcej »

Planując leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego pacjenci zawsze zadają sobie pytanie „jakie mam szanse?”.

Zaprezentowaną poniżej skuteczność policzyliśmy i przedstawiliśmy w sposób przejrzysty i rzetelny ilustrując efektywność każdego etapu leczenia.

Skuteczność na cykl leczenia

Aby najbardziej precyzyjnie określić skuteczność leczenia warto uwzględnić jeden pełny cykl zapłodnienia pozaustrojowego – czyli jedną stymulację hormonalną zakończoną pobraniem komórek jajowych, zapłodnieniem i hodowlą zarodków, które są kolejno transferowane w ramach embriotransferów (zarodków świeżych oraz zarodków rozmrożonych) aż do uzyskania ciąży klinicznej. W poniższej analizie wzięliśmy pod uwagę wszystkie pacjentki do 38 roku życia, które rozpoczęły leczenie metodą in vitro (za rozpoczęcie leczenia przyjmując datę pobrania komórek jajowych) i sprawdziliśmy czy w ciągu roku od rozpoczęcia leczenia udało im się zajść w ciąże (ciąża kliniczna potwierdzona na USG). Większość pacjentek miała tylko jeden transfer zarodków, a pozostałe – dwa lub trzy. Były również pacjentki, u których z różnych względów do podania zarodków nie doszło.

Tym samym policzyliśmy jakie szanse na uzyskanie ciąży ma pacjentka rozpoczynająca leczenie w naszym ośrodku, podchodząca do jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego.

Dowiedz się więcej o programie Skuteczne in vitro

Skuteczność na transfer

Wiemy, jak ogromny jest stres oczekiwania na wynik testu ciążowego po podaniu zarodka (embriotransferze). Często, z różnych powodów medycznych, jest to wyczekiwany transfer zarodka zamrożonego. Poniżej przedstawiliśmy efektywność transferów, policzoną jako obecność ciąży klinicznej.

 

Porody

Leczenie uważamy za skuteczne, gdy na świat przychodzi człowiek. Dlatego też uważnie śledzimy losy ciąż po transferach zarodków i zbieramy informacje o porodach.

 

Kto i co stoi za wysoką efektywnością leczenia metodą in vitro?

W całej serii artykułów przedstawimy kulisy sukcesów leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego – zaczynając od najbardziej tajemniczej części – laboratorium IVF:

CZĘŚĆ I – LABORATORIUM IVF – więcej »
CZĘŚĆ II – WYMIANA DOŚWIADCZEŃ – więcej »

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Trwa rekrutacja: zapraszamy na zamknięte spotkania grupy wsparcia w formie on-line

dr-izabella-grzyb
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

wto 5 października

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.