Planując leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego pacjenci zawsze zadają sobie pytanie „jakie mam szanse?”.
Zaprezentowaną poniżej skuteczność policzyliśmy i przedstawiliśmy w sposób przejrzysty i rzetelny ilustrując efektywność każdego etapu leczenia.
Aby najbardziej precyzyjnie określić skuteczność leczenia warto uwzględnić jeden pełny cykl zapłodnienia pozaustrojowego – czyli jedną stymulację hormonalną zakończoną pobraniem komórek jajowych, zapłodnieniem i hodowlą zarodków, które są kolejno transferowane w ramach embriotransferów (zarodków świeżych oraz zarodków rozmrożonych) aż do uzyskania ciąży klinicznej. W poniższej analizie wzięliśmy pod uwagę wszystkie pacjentki do 38 roku życia, które rozpoczęły leczenie metodą in vitro (za rozpoczęcie leczenia przyjmując datę pobrania komórek jajowych) i sprawdziliśmy czy w ciągu roku od rozpoczęcia leczenia udało im się zajść w ciąże (ciąża kliniczna potwierdzona na USG). Większość pacjentek miała tylko jeden transfer zarodków, a pozostałe – dwa lub trzy. Były również pacjentki, u których z różnych względów do podania zarodków nie doszło.
Tym samym policzyliśmy jakie szanse na uzyskanie ciąży ma pacjentka rozpoczynająca leczenie w naszym Centrum, podchodząca do jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego.
Wiemy, jak ogromny jest stres oczekiwania na wynik testu ciążowego po podaniu zarodka (embriotransferze). Często, z różnych powodów medycznych, jest to wyczekiwany transfer zarodka zamrożonego. Poniżej przedstawiliśmy efektywność transferów, policzoną jako obecność ciąży klinicznej.
Leczenie uważamy za skuteczne, gdy na świat przychodzi człowiek. Dlatego też uważnie śledzimy losy ciąż po transferach zarodków i zbieramy informacje o porodach.
W całej serii artykułów przedstawimy kulisy sukcesów leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego – zaczynając od najbardziej tajemniczej części – laboratorium IVF:
CZĘŚĆ I – LABORATORIUM IVF – więcej »
CZĘŚĆ II – WYMIANA DOŚWIADCZEŃ – więcej »
Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz