Planując leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego pacjenci zawsze zadają sobie pytanie „jakie mam szanse?”.

Zaprezentowaną poniżej skuteczność policzyliśmy i przedstawiliśmy w sposób przejrzysty i rzetelny ilustrując efektywność każdego etapu leczenia.

Skuteczność na cykl leczenia

Aby najbardziej precyzyjnie określić skuteczność leczenia warto uwzględnić jeden pełny cykl zapłodnienia pozaustrojowego – czyli jedną stymulację hormonalną zakończoną pobraniem komórek jajowych, zapłodnieniem i hodowlą zarodków, które są kolejno transferowane w ramach embriotransferów (zarodków świeżych oraz zarodków rozmrożonych) aż do uzyskania ciąży klinicznej. . W poniższej analizie wzięliśmy pod uwagę wszystkie pacjentki do 38 roku życia, które rozpoczęły leczenie metodą in vitro w 2017 roku (za rozpoczęcie leczenia przyjmując datę pobrania komórek jajowych) i sprawdziliśmy czy w ciągu roku od rozpoczęcia leczenia udało im się zajść w ciąże (ciąża kliniczna potwierdzona na USG). Większość pacjentek miała tylko jeden transfer zarodków, a pozostałe – dwa lub trzy. Były również pacjentki, u których z różnych względów do podania zarodków nie doszło.

Tym samym policzyliśmy jakie szanse na uzyskanie ciąży ma pacjentka rozpoczynająca leczenie w naszym Centrum, podchodząca do jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego.

Skuteczność na cykl leczenia 2017/2018 – ciąże kliniczne

57,1% (154/270)

Dowiedz się więcej o programie Skuteczne in vitro

Skuteczność na transfer

Wiemy, jak ogromny jest stres oczekiwania na wynik testu ciążowego po podaniu zarodka (embriotransferze). Często, z różnych powodów medycznych, jest to wyczekiwany transfer zarodka zamrożonego. Poniżej przedstawiliśmy efektywność transferów, policzoną jako obecność ciąży klinicznej.

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2017 – ciąże kliniczne

41,2 % (199/480)

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2018 – ciąże kliniczne

45,8% (295/644)

Porody

Leczenie uważamy za skuteczne, gdy na świat przychodzi człowiek. Dlatego też uważnie śledzimy losy ciąż po transferach zarodków i zbieramy informacje o porodach.

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2017 – urodzone dzieci

35,4 % (170/480)

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

In vitro w czasach COVID-19 – porady eksperta The Fertility Partnership

tfp
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

pon 30 marca

warsztaty-dla-pacjentow-cmm-foot

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane: