Planując leczenie metodą zapłodnienia pozaustrojowego pacjenci zawsze zadają sobie pytanie „jakie mam szanse?”.

Zaprezentowaną poniżej skuteczność policzyliśmy i przedstawiliśmy w sposób przejrzysty i rzetelny ilustrując efektywność każdego etapu leczenia.

Skuteczność na cykl leczenia

Aby najbardziej precyzyjnie określić skuteczność leczenia warto uwzględnić jeden pełny cykl zapłodnienia pozaustrojowego – czyli jedną stymulację hormonalną zakończoną pobraniem komórek jajowych, zapłodnieniem i hodowlą zarodków, które są kolejno transferowane w ramach embriotransferów (zarodków świeżych oraz zarodków rozmrożonych) aż do uzyskania ciąży klinicznej. . W poniższej analizie wzięliśmy pod uwagę wszystkie pacjentki do 38 roku życia, które rozpoczęły leczenie metodą in vitro w 2017 roku (za rozpoczęcie leczenia przyjmując datę pobrania komórek jajowych) i sprawdziliśmy czy w ciągu roku od rozpoczęcia leczenia udało im się zajść w ciąże (ciąża kliniczna potwierdzona na USG). Większość pacjentek miała tylko jeden transfer zarodków, a pozostałe – dwa lub trzy. Były również pacjentki, u których z różnych względów do podania zarodków nie doszło.

Tym samym policzyliśmy jakie szanse na uzyskanie ciąży ma pacjentka rozpoczynająca leczenie w naszym Centrum, podchodząca do jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego.

Skuteczność na cykl leczenia 2017/2018 – ciąże kliniczne

57,1% (154/270)

Dowiedz się więcej o programie Skuteczne in vitro

Skuteczność na transfer

Wiemy, jak ogromny jest stres oczekiwania na wynik testu ciążowego po podaniu zarodka (embriotransferze). Często, z różnych powodów medycznych, jest to wyczekiwany transfer zarodka zamrożonego. Poniżej przedstawiliśmy efektywność transferów, policzoną jako obecność ciąży klinicznej.

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2017 – ciąże kliniczne

41,2 % (199/480)

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2018 – ciąże kliniczne

45,8% (295/644)

Porody

Leczenie uważamy za skuteczne, gdy na świat przychodzi człowiek. Dlatego też uważnie śledzimy losy ciąż po transferach zarodków i zbieramy informacje o porodach.

Skuteczność na podanie zarodka (embriotransfer zarodka rozmrożonego ) 2017 – urodzone dzieci

35,4 % (170/480)

Pencil

Zapoznaj się z naszym ostatnim wpisem

Macierzyństwo leczy niepłodność w nowej rzeczywistości oferując już pełen zakres usług – zróbmy wspólny krok w dobrym kierunku!

99385.004 TFP SITRD Website Banner 1440x540_r1
calendar

Poznaj nas na naszych wydarzeniach

pon 1 czerwca

webinar

Zadzwoń do nas +48 124 158 800 |lub napisz

Podaj swoje dane poniżej - skontaktujemy się z Tobą. Pola oznaczone * są wymagane:

Dane osobowe pozyskane w ramach formularza kontaktowego przetwarzane będą w celu rozpatrzenia przesłanego zapytania, a podstawę przetwarzania danych stanowi realizacja prawnie uzasadnionych interesów Centrum Medycznego Macierzyństwo poprzez zapewnienie możliwości kontaktu użytkowników strony www z ośrodkiem. Administratorem danych osobowych jest Centrum Medyczne Macierzyństwo Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Białoprądnickiej 7a.
Pozyskane dane osobowe będą przetwarzane przez czas konieczny do przetworzenia zapytania zawartego w formularzu kontaktowym. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. W przypadku podania danych przysługuje Państwu prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.