Leczenie niepłodności

Leczenie niepłodności

Nie ma jednej recepty na wszystkie możliwe przyczyny niepłodności. W Centrum Medycznym Macierzyństwo dla każdego Pacjenta przygotowywany jest indywidualny tok postępowania.

Leczenie niepłodności nie zawsze musi oznaczać zastosowanie technik wspomaganego rozrodu – u części par uda się osiągnąć ciąże po prostej diagnostyce i bez zastosowania skomplikowanych metod.

Znając historię dotychczasowego leczenia i po wykonaniu koniecznych badań lekarz zaproponuje Państwu odpowiednie opcje postępowania.

Do najbardziej zaawansowanych metod leczenia niepłodności należą techniki wspomaganego rozrodu, w tym inseminacje domaciczne oraz zapłodnienie pozaustrojowe. Powodzenie zastosowania technik wspomaganego rozrodu zależy od wielu czynników, w tym wieku przyszłych rodziców, stanu hormonalnego Pacjentki, odpowiedzi organizmu na leki stosowane w trakcie stymulacji owulacji, stanu macicy, parametrów nasienia.

Nowoczesne technologie stosowane w naszym Centrum, takie jak system ciągłego monitorowania zarodków, system octax (w tym IMSI, Assisted Hatching), endometrial scratching, mają na celu maksymalne zindywidualizowanie procesu leczenia oraz zwiększenie szans na zajście w ciąże.