30 września, 2020

Start kampanii „Zadbaj o swoją płodność” z The Fertility Partnership Polska

Nie wszyscy wiedzą, że człowiek jest gatunkiem o niskim potencjale rozrodczym. Oznacza to, że zajście w ciążę wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza wtedy, gdy mocno się jej pragnie… Regularnie miesiączkująca kobieta ma przeciętnie 13 cykli miesiączkowych w roku, czyli 13 szans na zajście w ciążę. Do naturalnego poczęcia (bez stosowania antykoncepcji!) dochodzi tylko w 18-20% cykli. Oznacza to, że Para bez czynników ograniczających płodność może oczekiwać na ciążę wiele, wiele miesięcy – nawet do roku czasu.

Dla wielu osób problem z zajściem w ciążę może okazać się dużym zaskoczeniem. Istnieje mnóstwo czynników, które mogą utrudniać lub uniemożliwiać zajście w ciąże. Niektóre z nich jesteśmy w stanie wyeliminować sami poprzez prowadzenie właściwego stylu życia, część z nich zaś wymaga mniejszej bądź większej interwencji medycyny. Bądź blisko nas i poznawaj krok po kroku porady specjalistów klinik The Fertility Partnership Polska – kliniki Centrum Medyczne Macierzyństwo oraz naszej siostrzanej kliniki ze Szczecina Vitrolive. Porady będą udzielane cyklicznie w ramach uruchamianej dziś kampanii „Zadbaj o swoją płodność”. Naszym działaniom zaplanowanym na 10 kolejnych tygodni patronują Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji NASZ BOCIAN oraz Fundacja PoMOC dla Płodności.

W ramach aktywności kampanii poznasz nie tylko podstawowe zasady profilaktyki w zakresie zdrowia reprodukcyjnego przekazane w formie 10 porad od 10 naszych specjalistów, ale także masz szansę otrzymać vouchery na bezpłatne konsultacje do specjalistów leczenia niepłodności w CM Macierzyństwo oraz będziesz mógł bezpłatnie wykonać badania AMH i badania nasienia. Z radością poprowadzimy Cię przez świadomą drogę ku rodzicielstwu. Ważne jest to, byście – jako Para – przygotowania do tego rozpoczęli od świadomego spojrzenia na siebie, swoje zachowania i nawyki.

Bądźcie na bieżąco z ofertą atrakcji kampanii „Zadbaj o swoją płodność”! Koniecznie zajrzyjcie dziś do Kawiarenki Płodności live na profilu @nieplodnirazem o 17:30 oraz śledźcie nasze kanały w mediach społecznościowych:

Partnerem „Zadbaj o swoją płodność” w edukacji jest firma Ferring. Wsparcie mediowe zapewniają nam glamour.pl, plodnosc.pl oraz serwis chcemybycrodzicami.pl.