15 kwietnia, 2015

Podsumowanie warsztatów

W ostatni poniedziałek, 13 kwietnia zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty dla par: „Z pomocą macierzyństwu”. Celem spotkania było oswojenie lęków i wątpliwości pojawiających się u par, których starania o dziecko przedłużają się. Naszą intencją było także przedstawienie najnowszych możliwości diagnostycznych i kierunków leczenia.

Z uczestnikami warsztatów spotkali się dr n. med. Wojciech Kolawa, ginekolog-położnik, psycholog Izabela Grzyb, Mariola Wańtuch, kierownik zespołu Pielęgniarek i Położnych oraz embriolog, dr Marta Sikora – Polaczek.

Zależało nam na przybliżeniu zarówno medycznych jak i psychologicznych aspektów leczenia. Jednym z wyzwań, jakie postawiły przed nami warsztaty było nazwanie emocji towarzyszących parom w procesie starania się o dziecko oraz uświadomienie im, że nie muszą z tym problemem pozostawać samotni, a rozmowa z psychologiem może stać się istotnym elementem leczenia.

Podczas spotkania pary miały także możliwość obejrzenia sal zabiegowych i gabinetów, a także zapoznania się z najnowszymi technikami laboratoryjnymi, jakie oferuje Centrum Medyczne Macierzyństwo. Spotkanie było dobrą okazją do zadania pytań specjalistom z wieloletnim doświadczeniem z zakresu leczenia niepłodności. Dużym zainteresowaniem cieszył się także temat kwalifikacji do rządowego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego.

Warsztaty pokazały, że pary z problemem niepłodności mają potrzebę powiększania swojej wiedzy i poszukują sprawdzonych informacji oraz specjalistów. W odpowiedzi na tę potrzebę chcemy, by warsztaty „Z pomocą macierzyństwu” miały wymiar cykliczny.

Dziękujemy za spotkanie, wszystkie pytania i opinie, jakie otrzymaliśmy po warsztatach.