15 stycznia, 2015

Podsumowanie programu IN VITRO – lata 2013 – 2016

Minęło półtora roku od wdrożenia rządowego programu „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013-2016”. Centrum Medyczne Macierzyństwo uczestniczy w nim od samego początku.
Celem działań jest zapewnienie parom równego dostępu do korzystania z zapłodnienia In-Vitro. Dzięki Programowi nawet pary, które do tej pory nie mogły sobie pozwolić na leczenie niepłodności ze względów finansowych, otrzymały szansę posiadania potomstwa.

Zainteresowanie, jakim cieszy się Program, potwierdza, że był on w Polsce potrzebny i wyczekiwany przez pacjentów.  Do grudnia 2014 roku w Centrum Medycznym Macierzyństwo zarejestrowało się 790 par wyrażających gotowość uczestnictwa. Aż 680 ze zgłoszonych par przeszło proces leczenia. W maju świętowaliśmy narodziny pierwszych dzieci poczętych w trakcie Programu. Ponadto do końca minionego roku odnotowaliśmy ponad 250 ciąż.

Dziękujemy za zaufanie oraz wszystkie zdjęcia i podziękowania, które otrzymujemy od szczęśliwych Rodziców.

Na podstawie aktualnych wyników badań możemy także potwierdzić, że z radością oczekujemy kolejnych noworodków poczętych dzięki diagnozie oraz leczeniu w Centrum Medycznym Macierzyństwo.