17 marca, 2021

„O płodności” – Macierzyństwo w Wyborczej

Dla niektórych osób oczekiwanie na dziecko trwa nawet kilka lat. Czy można się przed tym ustrzec? Czy można zwyczajnie zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny i umożliwiać realizację planów prokreacyjnych, gdy przyjdzie na to czas? Nieraz, wbrew pozorom, tak. Co zaskakujące – można to zrobić bardzo prosto. Wiele zależy od nas samych. Trzeba tylko postawić na świadomość!

W trosce o sukcesy naszych aktualnych i przyszłych pacjentów dzielimy się z Wami wszechstronną wiedzą w zakresie podstawowych zasad związanych z troską o płodność. Nie każdy wie, że na zdolności rozrodcze partnerów składa się wiele codziennych elementów życia i naszych wyborów. Często kondycja psychofizyczna pary, w tym zdrowie reprodukcyjne kobiety i mężczyzny, zależy od naszych nawyków i zachowań. Wsłuchując się w swój organizm, przyglądając sobie i swojemu stylowi życia, możemy wiele zdziałać na polu płodności. Trzeba tylko posiąść pewną wiedzę. Warto się też zbadać.

Aby przybliżyć i „odczarować” niekiedy trudne zagadnienia medyczne postawiliśmy na praktyczną konwencję. W ramach partnerstwa z Gazetą Wyborczą specjaliści Macierzyństwa rzeczowo i bez ogródek podpowiadają, jak każdego dnia dbać o swoją płodność, aby nie zamykać sobie drzwi do rodzicielstwa w przyszłości. Podpowiadają też, gdzie i kiedy w razie potrzeby szukać skutecznej, profesjonalnej pomocy.

Nasi lekarze z dużym zapałem dzielą się z Wami swoją wiedzą i obserwacjami. Opowiadamy:

  • W jakim wieku najlepiej starać się o dziecko?
  • Jak zwiększać szansę na spontaniczną ciążę, gdy już będziemy gotowi?
  • Czy da się sprawdzić, czy możecie być mamą i tatą?
  • Kiedy to tylko przedłużające się starania, a kiedy mówimy już o niepłodności?
  • Gdzie szukać pomocy, gdy starania o dziecko się nie powodzą?
  • Jak zachować płodność w sytuacjach krytycznych?

Zapraszamy do zapoznania się z serią artykułów dotyczących delikatnego tematu rozrodczości człowieka. Koniecznie korzystajcie z udostępnionych zasobów wiedzy. Warto to zrobić teraz, by zadbać o swoją płodności i spokojną przyszłość. Zrób to dla siebie, dla Was!

Cała treść artykułu -> Gazeta Wyborcza