17 lipca, 2019

Najnowocześniejszy system bezpieczeństwa leczenia już w CM Macierzyństwo

W trakcie leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego niezwykle ważne etapy odbywają się poza organizmem kobiety. Wymaga to najbardziej zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i wielostopniowej kontroli. Jako renomowany ośrodek członkowski międzynarodowej grupy The Fertility Partnership działamy zgodnie ze światowymi standardami, zapisami „Ustawy o leczeniu niepłodności” i stosownych rozporządzeń do niej, zawsze zachowując przy tym szacunek do jeszcze bardziej surowych wewnętrznych procedur bezpieczeństwa ustalanych indywidualnie przez ośrodki medycznie wspomaganej prokreacji.

Najnowocześniejszy system bezpieczeństwa leczenia już w CM Macierzyństwo

Od tego miesiąca, do całego parasola funkcjonujących już u nas działań ochronnych, dołączamy stosowany w najlepszych światowych laboratoriach in vitro system RI Witness. Polega on na unikalnym sposobie znakowania komórek rozrodczych i zarodków, co gwarantuje ich bezbłędną identyfikację na każdym etapie działań laboratoryjnych oraz przechowywania.

Czym jest RI Witness?

To elektroniczny, dostosowany do schematów pracy danego ośrodka system monitorujący kolejne kroki leczenia na drodze od pobrania komórek od Pacjentów, przez moment zapłodnienia, po wczesny rozwój i podanie zarodka do ciała kobiety. RI Witness to swoisty dodatkowy system nadzoru, który rozpoznaje podchodzącą do leczenia Parę i identyfikuje jej plemniki, komórki jajowe i zarodki. Ponadto monitoruje wszystkie czynności laboratoryjne podczas leczenia niepłodności i alarmuje o potencjale wystąpienia ewentualnej niezgodności.

Jak dokładnie działa RI Witness?

Mechanizm działania systemu opiera się na wykorzystaniu znaczników przesyłanych przez bezprzewodowe sygnały radiowe do anten, które rozmieszone są w całym ośrodku znakując i „śledząc” ruch Pacjenta oraz jego komórek rozrodczych oraz zarodków, a także umożliwia rozpoznanie i kontrolę wszystkich materiałów i wyrobów medycznych, które mają kontakt z tymi komórkami i zarodkami.

Jak wygląda zastosowanie RI Witness z perspektywy Pacjenta?