6 sierpnia, 2019

Jak pewnie przejść przez leczenie niepłodności?

pewnosc-siebie-w-leczeniu-nieplodnosci

Pewnie przejść przez leczenie niepłodności? Czy to w ogóle jest możliwe?. Wszyscy, którzy doświadczają problemów z zajściem w ciąże wiedzą, że to wieczna huśtawka – od nadziei do poczucia całkowitej bezcelowości, od euforii po rozpacz. Z drugiej strony wiemy, że dzięki możliwościom współczesnej medycyny większości par udaje się pomóc i prawie każda w końcu doczeka się upragnionego potomstwa. Jak w związku z tym przejść po drodze leczenia pewnym krokiem?

Pamiętaj, że leczenie to proces

Główną przyczyną frustracji w trakcie leczenia, jest oczekiwanie jego natychmiastowych efektów. Chcemy szybko poznać przyczynę niepowodzeń, znaleźć i zastosować rozwiązanie. Tymczasem nie zawsze jest to możliwe, a leczenie często rozciąga się w czasie. Dlatego rozpoczynając leczenie nie warto stawiać przed sobą wyzwań ani ram czasowych – „musi się udać w tym cyklu”. Postaraj się zaakceptować leczenie jako proces, który na pewien czas wpisze się w Waszą codzienność. Pamiętaj, że lekarze postępują zgodnie z opublikowanymi algorytmami i rekomendacjami oraz medycynie opartej na faktach – czyli nigdy nie zostaną Wam zlecone niepotrzebne badania lub leczenie o niewykazanej skuteczności. Jednocześnie ścieżka postępowania jest zawsze dostosowana do indywidualnej sytuacji, przemyślana i zaplanowana – tak aby leczenie było jak najkrótsze, bezpieczne i możliwie komfortowe.
Zobacz od czego zacząć leczenie [zobacz więcej »]

Uwierz w skuteczność metod

W którymś momencie może okazać się konieczne zastosowanie metod wspomaganego rozrodu – takich jak zapłodnienie pozaustrojowe. Zapłodnienie pozaustrojowe ma zastosowanie w sytuacji, gdy zapłodnienie metodą naturalną jest po prostu niemożliwe lub bardzo utrudnione (np. niedrożność jajowodów, bardzo słabe parametry nasienia) oraz wtedy, gdy niezależnie od przyczyn ważne jest skoncentrowanie wysiłków w czasie. Skuteczność leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach grupy The Fertility Partneship jest jednym z jej głównych priorytetów. Na każdym etapie – od pobrania komórki do porodu skuteczność jest skrupulatnie monitorowana, dyskutowana na cokwartalnych spotkaniach lekarzy i embriologów z całej grupy oraz raportowana i publikowana (w rejestrach europejskich oraz do wiadomości Pacjentów).
Zobacz skuteczność leczenia w Centrum Medycznym Macierzyństwo [zobacz więcej »]

Wiedz, że jesteście bezpieczni

Leczenie niepłodności z zastosowaniem technik wspomaganego rozrodu może odbywać się tylko w zarejestrowanych ośrodkach medycznie wspomaganej prokreacji, kontrolowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Działanie takich ośrodków reguluje Ustawa o leczeniu niepłodności oraz rozporządzenia do ustawy. Rozpoczynając leczenie warto też wiedzieć jakie dodatkowe procedury/systemy wdrożył wybrany ośrodek. Są to środki, które zapewniają, że zarówno Pacjenci w trakcie leczenia jak i ich komórki i zarodki są całkowicie bezpieczne. W Centrum Medycznym Macierzyństwo jest to między innymi niezależny system identyfikacji RI Witness [zobacz więcej »], system hodowli time-lapse [zobacz więcej »] oraz elektroniczne systemy ciągłego monitorowania warunków pracy laboratorium IVF (takich jak parametry inkubatorów, czy poziom ciekłego azotu w zbiornikach).

Zaufaj ludziom, którzy Ci pomagają

Wchodząc do Centrum Medycznego Macierzyństwo spotkasz całą grupę ludzi – zaczynając od pań na rejestracji, przez pielęgniarki i położne, lekarzy, diagnostów i embriologów. Oni wszyscy mają jeden cel – pomóc Wam jak najlepiej. Nie wahaj się pytać, spotkaj się z nami na regularnie organizowanych warsztatach lub na pikniku. I pamiętaj, że istotą działania Centrum, zawodowym i często osobistym celem tych wszystkich ludzi, jest pewne przeprowadzenie Was przez drogę leczenia.
Zobacz nasze podejście [zobacz więcej »]