6. Międzynarodowy Kongres IVI w Hiszpanii

6. Międzynarodowy Kongres IVI w Hiszpanii

W dniach 23-25 kwietnia 2015 roku przedstawiciele Centrum Medycznego Macierzyństwo – dr n. med. Mirosław Szlachcic, dr n. med. Anna Knafel, dr Marta Sikora – Polaczek oraz lek. med. Jakub Wyroba – wzięli udział w 6 Międzynarodowym Kongresie IVI (6th IVI International Congress), który odbył się w hiszpańskim Alicante.
Untitled-3

Głównym celem kongresu było przedstawienie najnowszych osiągnięć w dziedzinie diagnostyki i leczenia niepłodności. Wybitni prelegenci z całego świata zaprezentowali najważniejsze problemy i rozwiązania, dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa z zakresu medycyny rozrodu.

W kongresie udział wzięło ponad tysiąc lekarzy i embriologów z całego świata.

Tematyka najbardziej interesująca lekarzy naszej placówki dotyczyła stymulacji i postępowania u pacjentek z niską rezerwą jajnikową i niewydolnością jajników. Dla kierownik pracowni embriologicznej najistotniejsze były wykłady dotyczące postępów w diagnostyce genetycznej. Oprócz udziału w kongresie nasi reprezentanci odwiedzili klinikę IVI w Alicante, a dr Marta Sikora-Polaczek spędziła cały dzień przyglądając się organizacji pracy specjalistów w laboratorium.

Udział w kongresie był wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania znajomości z ekspertami z różnych ośrodków badawczych.

Untitled-5

Od lewej: dr n. med. Mirosław Szlachcic, Manuel Munoz MD, Director of IVI Alicante

Untitled-1

Od lewej: dr n. med. Mirosław Szlachcic, Jose Remohi MD, PhD, President of IVI Group

Untitled-2

Od lewej: dr n. med. Mirosław Szlachcic, dr Marta Sikora-Polaczek, lek. med Jakub Wyroba